На хабарі у понад два мільйона затримали мера Сум — САП
Джерело: пресслужба САП
2 жовтня за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ за оперативного супроводу Управління СБУ на одержанні неправомірної вигоди у 2 130 000 гривень викрито Сумського міського голову Олександра Лисенка та директора Департаменту інфраструктури Сумської області.
Зазначається, що посадовці вимагали хабарі від місцевих підприємців за безперешкодне ведення бізнесу у місті.
У СБУ повідомили, що вони зокрема “обклали даниною” місцеву компанію, яка займалася вивезенням сміття.
Фігуранти вимагали з підприємця 2 млн 130 тис. грн. У разі відмови платити — погрожували штучними перешкодами у веденні бізнесу, — зазначили у повідомленні.
У пресслужбі поінформували, що СБУ та НАБУ затримали обох посадовців “на гарячому” у момент отримання одного з траншів неправомірної вигоди у розмірі 1,4 млн грн.
Нині вирішується питання щодо повідомлення їм про підозру за ч. 4 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Згодом посадовцям оберуть запобіжний захід.
Наразі слідство триває.
- Викрито виконувача обов’язків голови одного з районних судів Одещини, який вимагав хабаря в обмін на “правильне” судове рішення.
- Співробітники СБУ та НАБУ викрили суддю Броварського міськрайонного суду Київської області, який вимагав 4 тисячі доларів хабаря.
- Згідно з результатами опитування, у середньому 78% українців заявили, що вважають президента напряму відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях.
Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.
Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.
У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.



