На Харківщині затримано інженерів-конструкторів, які хотіли продати РФ таємні розробки

Джерело: Служба безпеки України

Співробітники СБУ спільно з урядом та керівництвом стратегічного підприємства у Харківській області викрили та затримали інженерів-конструкторів, які планували продати Росії секретні українські розробки.

У результаті спецоперації на Харківщині нейтралізовано ворожу агентурну групу, яка намагалась передати в Росію таємну документацію із місцевого стратегічного заводу. Мовиться про розробки у сфері паливно-енергетичного комплексу.

Серед затриманих – очільник конструкторського бюро та заступник керівника цеху промислового підприємства.

Як встановило слідство, росіян цікавили схеми, креслення та інструкції з виробництва парових турбін, а також комплектування до них.

Зазначається, що такі турбіни до повномасштабної війни РФ безперешкодно закуповувала на Харківському підприємстві, оскільки у них подібні не виготовляють.

Закуплені раніше турбіни фактично вичерпали свій ресурс, і ворог гостро потребував заміни чи ремонту.

Науково-технічні досягнення України потрібні були РФ для забезпечення безперервної роботи парових установок на об’єктах “Росатома”, а також – для модернізації російських ТЕС та ГЕС, щоб продовжити безперебійне постачання електрики, зокрема на заводи військово-промислового комплексу РФ.

Як встановило розслідування, керівником агентурної групи російської розвідки був мешканець Харкова, колишній бізнес-партнер місцевого заводу.

За вказівкою окупантів їхні поплічники мали викрасти “потрібні” документи, зацифрувати їх та в електронному вигляді передати до РФ.

Під час обшуків за місцями проживання та роботи фігурантів вилучено технічну документацію, телефони, ноутбуки, планшети та флеш-носії із доказами злочинів.

Крім того, в організатора агентурної групи виявлено понад 5 млн у гривневому еквіваленті, які він імовірно отримав за співпрацю з агресором.

Слідчі Служби безпеки повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).

Затримані перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує довічне позбавлення волі.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до діяльності російської агентури.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.

Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.

Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.

Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.