На Херсонщині росіяни поширюють фейки про відведення власних військ, аби виявити проукраїнських громадян – Міноборони

Джерело: Ганна Маляр у Telegram.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що на Херсонщині російські загарбники поширюють неправдиву інформацію про відведення своїх військ, аби виявити українців, які співпрацюють із Силами оборони України.

“Окупанти продовжують здійснювати заходи, спрямовані на виявлення проукраїнськи налаштованих громадян, які співпрацюють із Силами оборони України. Для цього окупанти вчиняють провокації”, – повідомила заступниця очільника Міноборони.

Зокрема, у місті Каховка та інших населених пунктах Херсонської області росіяни поширюють фейки про відведення окупаційних військ та проводять демонстраційні дії так званого масового переміщення військової техніки. Водночас ворожі агенти провокують людей на вільне висловлювання та передають інформацію про них до окупаційних так званих “правоохоронних органів”.

Крім того, окупанти навмисне відключають абонентів від операторів російського мобільного зв’язку й дротового інтернету. Під час цих відключень загарбники вулицями курсують на автомобілях, оснащених спеціальним електронним обладнанням для виявлення роботи передавачів інформації.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.