На Кіпрі депутатом Європарламенту став 24-річний ютубер

Джерело: Cyprus Mail.

На Кіпрі завершилися вибори до Європарламенту, за результатами яких 24-річний ютубер Фідіас Панайоту здобув місце депутата. Він став третім за кількістю голосів, обігнавши багатьох досвідчених політиків.

Виборці обрали наступних представників до Європарламенту: Лукас Фурлас і Міхаліс Хаджіпантела (“Дісі”), Гіоргос Георгіу (“Акел”), Фідіас Панайоту (незалежний), Геадіс Геаді (“Елам”) і Костас Маврід (“Діко”).

Фото city.sigmalive.com

Партія “Дісі” зберегла свої два місця, отримавши 24,8% голосів. Її кандидати Лукас Фурлас і колишній міністр охорони здоров’я Міхаліс Хаджіпантела забезпечили собі депутатські мандати. Партія “Акель” втратила одне місце, але зберегла представництво через Гіоргоса Георгіу, який набрав 21,67% голосів.

Панайоту, незалежний кандидат, здобув 19,4% голосів. Його перемога сприймається як “послання” політичним партіям Кіпру.

Партія “Елам” вперше отримала представництво в Європарламенті завдяки Геадісу Геаді, який набрав 11,2% голосів. Костас Маврід з партії “Діко” також зберіг своє місце, отримавши 9,7% голосів.

Серед партій, які не змогли отримати місця, найбільші втрати поніс Едек, який набрав 5,1% голосів. Лідер “Діко” Анніта Деметріу назвала результати перемогою для своєї партії, тоді як лідер партії “Діко” Ніколас Пападопулос висловив занепокоєння щодо результатів, назвавши їх негативними та тривожними для суспільства.

Результати виборів також означають, що на Кіпрі більше немає депутата Європарламенту від турків-кіпріотів, оскільки Ніязі Кізілюрек, який був першим представником цієї громади, не був переобраний.

  • З 6 по 9 червня відбудуться десяті вибори до парламенту ЄС, які проводять раз на п’ять років. Громадяни ЄС можуть проголосувати за своїх представників у Європейському парламенті у Страсбурзі. Цього разу 96 із 720 євродепутатів оберуть у Німеччині.

Близько 10 тисяч людей вийшли на вулиці Майорки в останній протест проти масового туризму. Місцеві жителі під час маршу в Пальма-де-Майорці в неділю, 21 липня, несли транспаранти з написами: “Ваш рай, наш кошмар” і “Туризм так, але не настільки”.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.