На кордоні у львів’янина вилучили 20 незадекларованих старовинних картин, придбаних на аукціоні в Італії

Джерело: Закарпатська митниця в Facebook

На кордоні з Угорщиною у львів’янина вилучено 20 картин відомих українських живописців, написані минулого століття, через те, що він не задекларував їх у “зеленому коридорі”, обійшовши митне законодавство.

“Так, повертаючись з Євросоюзу до України через митний пост “Астей” на автомобілі в якості пасажира, пенсіонер під час проходження митного контролю стверджував, що не переміщує через українсько-угорський кордон товари, які підлягають декларуванню та оподаткуванню”, – зазначено в повідомленні.

Однак після проведення митного огляду на задніх сидіннях автомобіля було виявлено 20 художніх картин. 

Серед полотен – кілька творів художника Валинтина Литвиненка, зокрема: “Ранок” (1975 р), “Церква на пагорбі”(1974 р), “Літній день” (1972 р), “Берег річки” (1976 р); інші написані Віктором Зарецьким – “Портрет старої жінки” (1947 р), “Тиша” (1989 р), “Вид з вікна” (1988 р); також кілька картин митця Михайла Дерегуса – “Останній сніг” (1981 р), “Провінціальний пейзаж” (1980 р), “Краєвид”; художника Сергія Григор’єва – “На містку” (1984 р), “Старе дерево” (1982 р), “Літо” (1978 р), акварель “Портрет” (1971 р); маляра Карпа Трохименка – картини “Київ вечірній” (1965 р), “Вид з балкону” (1960 р); мисткині Віри Довгалевської – картина “Квіти” (1974 р), художника Федора Захарова – картина “Зима”, етюд художниці Тетяни Яблонської.

“За словами чоловіка, виявлені картини йому придбали в італійському місті Генуї на аукціоні за 5 тисяч євро і везе їх для власних потреб. Будь-які документи, що підтверджують вказану ціну, у пенсіонера при собі не було”, – вказали в дописі.

Відповідно до вимог митного законодавства, товари, що були виготовлені понад 50 років тому, підлягають обов’язковій письмовій декларації при їх переміщенні через митний кордон України, незалежно від їх вартості або способу переміщення. Товари, загальна вартість яких не перевищує 500 євро, а маса – 50 кг, не підлягають оподаткуванню.

На даному етапі складений протокол згідно з пунктом 2 статті 471 Митного кодексу України стосовно чоловіка. Художні твори вже вилучено і їх остаточна вартість буде встановлена фахівцем-експертом. 

“Варто додати, що твори цих художників представлені в музейних, галерейних і приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном. Завдяки неперевершеній майстерності художники мали найвищі державні нагороди. Серед зазначених вище митців – заслужені діячі мистецтв, народні художники 50-80-х років минулого століття”, – написали в повідомленні.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

У Бразилії у шістьох пацієнтів виявили ВІЛ після трансплантації органів, які надала служба донорства Ріо-де-Жанейро.

Вчені з Університету Джорджа Вашингтона дійшли висновку, що чорний шоколад та інші продукти з какао можуть містити шкідливі метали, зокрема свинець та кадмій.