На кордоні у львів’янина вилучили 20 незадекларованих старовинних картин, придбаних на аукціоні в Італії

Джерело: Закарпатська митниця в Facebook

На кордоні з Угорщиною у львів’янина вилучено 20 картин відомих українських живописців, написані минулого століття, через те, що він не задекларував їх у “зеленому коридорі”, обійшовши митне законодавство.

“Так, повертаючись з Євросоюзу до України через митний пост “Астей” на автомобілі в якості пасажира, пенсіонер під час проходження митного контролю стверджував, що не переміщує через українсько-угорський кордон товари, які підлягають декларуванню та оподаткуванню”, – зазначено в повідомленні.

Однак після проведення митного огляду на задніх сидіннях автомобіля було виявлено 20 художніх картин. 

Серед полотен – кілька творів художника Валинтина Литвиненка, зокрема: “Ранок” (1975 р), “Церква на пагорбі”(1974 р), “Літній день” (1972 р), “Берег річки” (1976 р); інші написані Віктором Зарецьким – “Портрет старої жінки” (1947 р), “Тиша” (1989 р), “Вид з вікна” (1988 р); також кілька картин митця Михайла Дерегуса – “Останній сніг” (1981 р), “Провінціальний пейзаж” (1980 р), “Краєвид”; художника Сергія Григор’єва – “На містку” (1984 р), “Старе дерево” (1982 р), “Літо” (1978 р), акварель “Портрет” (1971 р); маляра Карпа Трохименка – картини “Київ вечірній” (1965 р), “Вид з балкону” (1960 р); мисткині Віри Довгалевської – картина “Квіти” (1974 р), художника Федора Захарова – картина “Зима”, етюд художниці Тетяни Яблонської.

“За словами чоловіка, виявлені картини йому придбали в італійському місті Генуї на аукціоні за 5 тисяч євро і везе їх для власних потреб. Будь-які документи, що підтверджують вказану ціну, у пенсіонера при собі не було”, – вказали в дописі.

Відповідно до вимог митного законодавства, товари, що були виготовлені понад 50 років тому, підлягають обов’язковій письмовій декларації при їх переміщенні через митний кордон України, незалежно від їх вартості або способу переміщення. Товари, загальна вартість яких не перевищує 500 євро, а маса – 50 кг, не підлягають оподаткуванню.

На даному етапі складений протокол згідно з пунктом 2 статті 471 Митного кодексу України стосовно чоловіка. Художні твори вже вилучено і їх остаточна вартість буде встановлена фахівцем-експертом. 

“Варто додати, що твори цих художників представлені в музейних, галерейних і приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном. Завдяки неперевершеній майстерності художники мали найвищі державні нагороди. Серед зазначених вище митців – заслужені діячі мистецтв, народні художники 50-80-х років минулого століття”, – написали в повідомленні.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.