На Курщині загинув аспірант і випускник УКУ Микола Гаєвой

На війні з російськими окупантами загинув Микола Гаєвой, випускник Українського католицького університету (УКУ) та аспірант гуманітарного факультету за спеціальністю “Історія”.

Джерело: УКУ.

Микола, родом з Ужгорода, був глибоко занурений у наукові дослідження, зокрема вивчав український радикальний націоналізм ХХ століття. У 2019 році він вступив до аспірантури УКУ, де продовжував свої дослідження, але з початком повномасштабного вторгнення Росії вирішив стати на захист Батьківщини. 24 лютого 2022 року він добровільно пішов до лав ЗСУ, приєднавшись до 95-ї окремої десантно-штурмової бригади.

Джерело: УКУ

27 серпня 2024 року Микола загинув на Курщині, служачи у складі артилерійського підрозділу. Йому було лише 28 років.

Його друг і колега по аспірантурі, Михайло Тупиця, розповів про Миколу як про світлу і доброзичливу людину, яка ставила суспільні інтереси вище власних. Микола писав дисертацію про інтелектуальну біографію Ярослава Стецька і, подібно до свого героя, обрав шлях самопожертви заради захисту України:

Микола став поклав суспільні інтереси вище особистих та зголосився до війська сказавши: “Теперішня ситуація потребує чину”. Він служив у артилерійському розрахунку 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ. Бував на полях битви на Донбасі, на Сході та Півдні України. На жаль, його останнім пунктом стали поля Курщини”.

Джерело: УКУ

Під час одного з інтерв’ю у 2022 році, Микола висловив своє бачення перемоги України: “Ідеальна перемога — це вихід на кордон 1991 року та зміна режиму у РФ на мирний прозахідний як план-мінімум, та розвал й демілітаризація РФ як план-максимум. Росія має бути покарана“.

Смерть Миколи Гаєвого стала ще однією великою втратою для наукової спільноти та всієї країни. Його відданість Україні та науці залишиться в пам’яті як приклад справжньої жертовності та патріотизму.

Висловлюємо щирі співчуття мамі Наталії, усій родині, друзям, побратимам Миколи. Єднаймось у молитві у цей непростий час за душу новопреставленого Миколи, щоб Всемилостивий Господь прийняв його у Небесному Царстві“, – просять читачів УКУ.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.