На Київщині затримано агентів ФСБ РФ, які готували теракти в регіоні

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали у Київській області агентів російського ФСБ, які готували нові теракти – підриви будівель ЗСУ і правоохоронних органів.

Фігуранти – місцеві жителі, 27 річний наркозалежний і його співмешканка, який ворог завербував дистанційно через телеграм-канали.

За отриманими від ФСБ інструкціями агенти оселилися в хостелі під Києвом, де розпочали приховано виготовляти саморобний вибуховий пристрій (СВП).

Для його виготовлення фігуранти придбали хімічні компоненти для синтезу вибухової речовини, а також уражаючі елементи у вигляді металевих болтів, цвяхів та алюмінієвої стружки.

Далі вони підготували вогнегасник, який мав стати контейнером для маскування СВП.

Після виготовлення вибухівки вони планували “прозвітувати” ФСБ про готовність до вчинення злочину і отримати геолокацію для її закладання.

Основними цілями ворога були пункти базування місцевих підрозділів поліції, ТЦК та прокуратури. Як встановило розслідування, в агентів було право обрати серед них перший “обʼєкт” для підриву.

Співробітники СБУ завчасно викрили агентів, задокументували їхні контакти з російською спецслужбою та підготовку до терактів.

На фінальному етапі спецоперації обох фігурантів затримали «на гарячому», коли виготовляли вибухові компоненти до СВП. Під час обшуку у них вилучили:

  • 2 кг вибухової речовини
  • вогнегасник, який переробили у «контейнер» для вибухівки
  • уражаючі елементи для СВП

Крім того, у затриманих виявлено мобільні телефони із доказами комунікації з ФСБ, а також відеореєстратор, на який вони мали фіксувати запланований теракт.

Фігурантам повідомлено про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 (готування до вчинення терористичного акту за попередньою змовою групою осіб);
  • ч. 2 ст. 263-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин та вибухових пристроїв).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.

Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.