На мітингу у Пакистані підірвали бомбу: загинуло 44 особи, ще 200 – отримали поранення

Джерело:  The Associated Press

У Пакистані під час політичного мітингу ісламістів внаслідок вибуху, вчиненого терористом, загинули щонайменше 44 людини і 200 осіб отримали поранення.

Як розповіли у виданні, в неділю, 30 липня, терорист підірвав себе на політичному мітингу в колишньому оплоті бойовиків на північному заході Пакистану, що межує з Афганістаном, вбивши при цьому щонайменше 44 людини і поранивши близько 200 в результаті нападу, який, за словами високопоставленого лідера, мав на меті послабити пакистанських ісламістів.

Зазначено, що район Баджур поблизу афганського кордону був оплотом пакистанських талібів – близьких союзників афганського уряду Талібану – до того, як пакистанська армія витіснила бойовиків з цього району.

Прихильники політичної партії Маулана Фазлура Рехмана, чия партія Джаміат Улема-і-Іслам, як правило, підтримує регіональних ісламістів, збиралися в Баджурі. Представники партії заявили, що Рехмана не було на мітингу.

При цьому офіційні особи повідомляли про прибуття Абдула Рашида, лідера партії “Джаміат Улема Іслам” у момент вибуху бомби.

У заяві поліції провінції йдеться про те, що напад здійснив терорист-смертник, який підірвав свій вибуховий жилет поруч зі сценою, де сиділи кілька вищих керівників партії. За попередніми даними, організаторами нападу може бути угруповання “Ісламська держава”, яке діє в Афганістані і знаходиться у ворожих відносинах з афганським рухом “Талібан”. Поліція проводить розслідування.

Пакистанський рух “Талібан” у своїй заяві, надісланій агентству The Associated Press, зазначив, що вибух був вчинений для того, щоб налаштувати ісламістів одне проти одного. Забіулла Муджахід, речник афганських талібів, заявив, що “такі злочини не можуть бути виправдані жодним чином”.

Відомо, що вибух стався за кілька годин до прибуття віце-прем’єра Китаю Хе Ліфена до Ісламабаду, де він мав взяти участь у заході з нагоди десятиріччя Китайсько-пакистанського економічного коридору – масштабного пакету, в межах якого Пекін інвестував у Пакистан мільярди доларів.

Своєю чергою, Фероз Джамал, міністр інформації провінції, зауважив, що на даний момент відомо, що 44 людини “загинули мученицькою смертю” і близько 200 отримали поранення в результаті вибуху.

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.