На Одещині чоловіки у військовій формі насильно «закинули» підлітка в мікроавтобус – ЗМІ

Джерело: начальниця відділу соціального захисту населення Суворовської селищної ради Оксана Терзі в коментарі “Бессарабії INFORM”

У вівторок, 2 квітня, у селі Приозерне Суворовської громади Ізмаїльського району, що на Одещині, четверо чоловіків у військовій формі зеленого кольору з автоматами без розмов “закинули” чотирнадцятирічного хлопця в білий бус невідомої марки та вивезли у бік села Червоний Яр, що територіально належить до Кілійської ТГ.

За словами Оксани Терзі, підліток йшов по центральній вулиці Приозерного, коли поруч з ним зупинився білий мікроавтобус. Звідти вибігло троє військових з автоматами та заламали йому руки. На голові викрадачів були балаклави з намальованими білими щелепами.

“Коли військові затягли хлопчину до мікроавтобусу, почали прикладати дуло автомату до його скроні, потім – до лоба, бо він чинив опір. А дитина займається спортом, тому в нього спрацювала реакція самооборони. Він почав викручуватися, а нападники його приборкали, наносячи удари по спині автоматом. Вони його побили та зв’язали руки пластмасовою стяжкою”, – розповіла начальниця відділу соціального захисту населення.

Вона зазначила, що хлопця військові везли в мікроавтобусі в повній тиші. Потім нападники запитали вік хлопця, почувши, що йому чотирнадцять років, не повірили та вимагали паспорт. Зрозумівши, що вони везуть неповнолітнього, відпустили його та зняли стяжки. Окрім того, порушники попередили хлопця, щоб він мовчав про цей випадок, бо вони знають, де мешкають його рідні та він сам.

“Викрадачі висадили дитину при в’їзді в село Червоний Яр. Звідти хлопчина пішки пройшов п’ять-сім кілометрів, витративши на цей шлях майже дві години. Він був засмучений, його трусило всього. Дитина була в шоковому стані. Він три дні не їв, три ночі не спав. В нього піднялася температура, та сильно боліла спина”, – наголосила Терзі.

Наступного дня постраждалий пішов до школи. Там вчителька української мови дізналася про білий мікроавтобус, який забрав її учня, від бабусі, що торгує свічками в церкві. Після зізнання школяра вчителька сповістила про це директора закладу загальної середньої освіти та старосту села. Тоді ж викликали поліцію, але рішучих дій від правоохоронців не дочекалися.

Зазначається, що з підлітком працював психолог із Суворовської мобільної бригади соціально-психологічної допомоги. Невдовзі соціальні працівники та психолог звернулися разом із бабусею постраждалого до Ізмаїльської окружної прокуратури. Водночас вони сповістили про цей випадок Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а саме його представництво в Одесі.

“Після погрози про розголошення приїхали слідчі, експерти, які вирушили на місце події. Постраждала дитина пройшла медогляд, але синців не було, адже пройшло три дні. У нього лише залишились сліди від стяжок. Ці військові знали, як бити, бо всі внутрішні органи у хлопчика болять”, – підкреслила Терзі.

За її словами, після розмови з поліцією всі показання хлопця записувалися на камеру, а також знайшлися очевидці викрадення. Самого ж постраждалого запросили на слідчий експеримент, а поліціянти поїхали до Червоного Яру, щоб знайти камери відеоспостереження.

Нині невідомо, чи це була озброєна банда, або військові, які таким чином проводять мобілізаційні заходи.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.

Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.