На Одещині правоохоронець зі спільником заробляли $80 000 в місяць на ухилянтах

Джерело: ДБР

В Одеській області правоохоронець разом з цивільним спільником заробляли понад $80 000 в місяць на ухилянтах, допомагаючи їм виїхати до Молдови.

Оборудку організували наприкінці 2024 року. За 5 тисяч доларів США з особи фігуранти вивозили чоловіків поза офіційними пунктами пропуску. За попередніми даними, щомісячний “заробіток” ділків перевищував 80 тисяч доларів.

Зловмисники підвозили військовозобов’язаних до кордону, де їх зустрічали пособники з молдовського боку. Надалі вони вже легалізували перебування чоловіків у Молдові через поставлені їм відмітки в документах.

Правоохоронець пропонував гроші своєму колезі за інформацію про графіки чергувань прикордонних нарядів. Однак той повідомив звернувся до відповідних органів.

25 травня співробітники Державного бюро розслідувань затримали організаторів під час спроби переправити двох ухилянтів. Військовозобов’язаних передали до територіального центру комплектування.

Фігурантам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 332 КК України — організація незаконного переправлення осіб через державний кордон. Їм загрожує до 9 років позбавлення волі.

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан наголосив, що Росія ризикує міжнародною ізоляцією, якщо не проявить гнучкості у питанні перемир’я з Україною.

Ввечері, 29 травня у Великому Березному на Закарпатті група цивільних вчинила напад на прикордонний наряд, котрий проводив перевірку стосовно осіб, ймовірно причетних до переправлення через українсько-словацький кордон громадян призовного віку.

Агенція оборонних закупівель Міноборони презентувала нову модель закупівель безпілотників для ЗСУ, котра покликана стимулювати розвиток українського ринку завдяки формуванню конкурентного середовища, побудові зрозумілих правил та можливості планувати виробництво. 

Федеральний суд штату Массачусетс зобов’язав адміністрацію Дональда Трампа поновити розгляд заяв мігрантів, котрі прибули до США за гуманітарними програмами, включно з ініціативою Uniting for Ukraine.

Українська волонтерка Марія Берлінська опинилася у центрі скандалу у зв’язку з публікацією у своєму Telegram-каналі таблиці з контактами українських виробників безпілотників. У списку були зазначені назви компаній, міста, телефони та вебсайти. Попри те, що на меті вона мала допомогти оборонцям швидко знаходити потрібні контакти, вчинок викликав хвилю критики через потенційний витік інформації до росіян.