На польському кордоні невідомі знову зіпсували українську агропродукцію

Джерело: міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков/X
Сьогодні зранку на залізничному пункті пропуску Дорогуськ у Польщі невідомі пошкодили українську сільгосппродукцію, відкривши три зерновози з ріпаком.
Цей вантаж прямував транзитом через Польщу до німецького Гамбурга.
“Скажу лише, що непокарані злочини завжди повертаються. Хоч це військова агресія, хоч пошкоджене зерно. Злочинці мають бути знайдені і покарані негайно, щоб в інших не було спокуси їх повторити”, – прокоментував міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
В “Укрзалізниці” заявили, що готують відповідне звернення про інцидент до правоохоронних органів Польщі.
Нагадаємо, що 11 лютого на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” на українсько-польському кордоні польські протестувальники частково розсипали зерно з українських фур на землю. Відеозапис події, яка відбулася на пункті пропуску, доступний у соціальних мережах. Як йдеться у відео Telegram-каналу “Новини Луцька та Волині”, водії пошкоджених автомобілів одразу зателефонували до поліції.
- Окружна прокуратура Хелма порушила справу за фактом висипання зерна з українських вантажівок перед переїздом у Дорогуську.
- У розслідуванні Guildhall наголосили, що до блокування українських кордонів причепні російські спецслужби.
- Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський попросив вибачення за випадок із розсипаним зерном на кордоні з Україною. За його словами, це була “не зовсім адекватна форма протесту”, але зауважив, що до неї “часто вдаються фермери в різних країнах”.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.