На Полтавщині арештували майно російського генерала на понад 1 млрд грн

Джерело: пресслужба СБУ

За матеріалами Служби безпеки на Полтавщині арештовано українське майно російського генерал-полковника Валерія Капашина – начальника федерального управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї при міністерстві промисловості та торгівлі РФ.

Заблоковані активи містять більше ніж 20 комерційних об’єктів, понад 3 тис. квадратних метрів житлової нерухомості та 17 земельних ділянок на території Полтавщини.

Зокрема серед арештованого майна – будинок родини Капашина, готелі та ресторани преміумкласу, офісні й торговельно-розважальні центри загальною площею майже 30 тис. м².

Зауважується, що загальна вартість активів становить понад 1 млрд грн.

Майно Капашина було оформлено на його доньку і зятя, які проживали в Україні, але напередодні повномасштабного вторгнення виїхали в РФ і отримали російське громадянство. Російський генерал використовував своїх родичів для легалізації коштів, які він одержував від корупційних схем у Москві.

Близькі Капашина також використовували прибутки “сімейного” бізнесу для фінансування “інвестиційних” проєктів в РФ і тимчасово окупованому Донбасі, — зазначили у повідомленні СБУ.

Надалі частину цих коштів спрямовували до бюджету РФ як “сплату податків і зборів”.

Під час обшуків за адресами офісних та житлових приміщень, що належать родині російського генерала, виявлено:

  • військову форму російського зразка;
  • заборонену радянську символіку і пропагандистську літературу РФ;
  • сувенірну продукцію та нагороди, вручені Капашину у Кремлі.

Нині триває розслідування у межах кримінального провадження за:

  • ч. 4 ст. 111- 1 (провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора);
  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму).

Наразі вирішується питання стосовно подальшої націоналізації всього арештованого майна російського генерала на користь України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.