На рахунках, пов’язаних з Дмитром Медведєвим, виявили $1 млрд

Джерело: росЗМІ

П’ятнадцять благодійних фондів, пов’язаних із колишнім президентом Росії та лідером партії “Єдиная Россия” Дмитром Медведєвим, стрімко наростили обсяги коштів після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Станом на кінець 2024 року на їхніх рахунках було вже 86 мільярдів рублів, або понад 1 мільярд доларів.

До війни ці фонди щороку отримували від 2 до 8 мільярдів рублів. Тоді як у 2023-му сума внесків перевищила 50 мільярдів, а у 2024-му сягнула 70 мільярдів. Їхніх донорів не розкривають, однак, раніше фінансування забезпечували російські мільярдери та “Газпромбанк”.

Кошти фондів використовуються для особистих ініціатив Медведєва, включно з підтримкою російської армії.

Зокрема, у 2023 році за ініціативи Медведєва створили фонд “Наша правда”, котрий постачає російським військовим дрони, прилади нічного бачення, приціли та медичне обладнання. За два роки він витратив 2,4 мільярда рублів (понад 30 мільйонів доларів).

Крім армії, фонд працює також на користь приватних інтересів Медведєва. Так, у 2025 році він допоміг ліквідувати наслідки розливу десятків тисяч тонн мазуту під Анапою – поруч із виноградниками та маєтками ексглави РФ. Там же Медведєв зводить нові об’єкти на ділянці у 10 гектарів.

У розпорядженні Медведєва також перебувають маєтки в Плесі, Сочі, на Рубльовці, Калініграді, в Комарово та під Санкт-Петербургом, а ще виноградники на Кубані й кілька яхт.

Також у неформальному холдингу Медведєва з’явилися інвестиційна компанія та сімейний офіс “Арктик Інвест”. Вона управляє 15 підприємствами, активи яких перевищують 30 мільярдів рублів (380 мільйонів доларів).

  • Російські багатії, що після запровадження санкцій намагаються зберегти свої активи, почали масово перереєстровувати яхти на нові порти приписки. Низка суден, котрі залишилися поза арештом, відтепер ходять під прапором Малайзії, а їхнім новим “домом” стали карибські порти.
  • Окружний суд м. Спліт (Хорватія) ухвалив рішення передати Україні яхту Royal Romance, яка належала куму президента РФ Путіна Віктору Медведчуку.
  • Російський мільярдер Михайло Фрідман подав позов до Люксембургу, оскаржуючи санкції. Бізнесмен звернувся до Гонконзького міжнародного арбітражного центру (HKIAC) із вимогою компенсації у розмірі 16 мільярдів доларів.
  • Російські олігархи, попри санкції, залишаються клієнтами італійських компаній, що виробляють розкішні яхти.
  • В Анталії під час спроби втечі за кордон на яхті під українським прапором затримали двох громадян Росії – один з яких перебував у розшуку за “червоною карткою” Інтерполу за звинуваченням у хабарництві.

Під час прощання з актором і військовим Юрієм Феліпенком, який загинув на фронті, його дружина Катерина Мотрич звернулася до присутніх із закликом “вбити в собі все російське”.

Міжнародна федерація санного спорту (FIL) продовжила відсторонення представників Росії від участі у змаганнях під своєю егідою, включно з кваліфікаційними етапами до зимових Олімпійських ігор 2026 року.

Попри сплеск світових цін на нафту, експортні доходи Кремля залишаються під тиском через зміцнення рубля.

Центр протидії дезінформації попередив, що на тлі останніх масованих російських обстрілів у соцмережах стали частіше поширювати згенеровані штучним інтелектом фото.

Після майже трирічної перерви південнокорейський k-pop гурт BTS повертається на сцену. За прогнозами, це призведе до економічного зростання у країні.