Суд Хорватії ухвалив рішення про передачу Україні арештованої яхти Медведчука

Джерело: АРМА

Окружний суд м. Спліт (Хорватія) ухвалив рішення передати Україні яхту Royal Romance, яка належала куму президента РФ Путіна Віктору Медведчуку.

Державний секретар Міністерства закордонних та європейських справ Республіки Хорватія – керівник міжвідомчої робочої групи з питань підтримки України Франо Матушіч повідомив про ухвалення окружним судом м. Спліт рішення передати судно Royal Romance Україні на підставі запиту про міжнародно-правову допомогу.

Отримано запевнення, що Хорватія очікує якнайшвидшої передачі судна Україні. На думку хорватської сторони, правових перешкод для здійснення цього наміру не існує.

Крім того, АРМА отримало погодження на проведення повторного огляду цього активу для проведення якісної реалізації.

Після проведення оцінки арештованого активу АРМА планує здійснити його реалізацію. Продаж цього лоту стане першим прикладом реалізації арештованих активів, що перебувають за кордоном.

Нагадаємо, 14 листопада 2023 року Кабінетом міністрів України вдосконалено процедуру реалізації арештованих активів та впроваджено можливість їх продажу за кордоном. Внесені зміни вперше в історії України унормовують реалізацію арештованого майна за кордоном. Ініційовані АРМА норми відкрили можливість розпочати процедури щодо здійснення продажу 92-метрової яхти Royal Romance, що належить сім’ї Віктора Медведчука та знаходиться у Хорватії.

Додамо, що у зв’язку із появою у ЗМІ інформації про відплиття арештованої яхти Віктора Медведчука Royal Romance з місця постійного перебування в Агентстві з розшуку та менеджменту активів надали пояснення.

Зокрема, у відомстві заявили, що АРМА перебуває у постійній комунікації з хорватськими органами державної влади – Міністерством моря, транспорту та інфраструктури; Міністерством юстиції та портом м. Трогір, Міністерством закордонних справ, Посольством України в Хорватії та Посольством Хорватії в Україні.

Згідно з отриманими Нацагентством документами, суперяхта весь час перебуває у пункті дислокації, біля причалу верфі Adria Docks у м. Трогір.

За повідомленням Міністерства моря, транспорту та інфраструктури Республіки Хорватія, яхта Royal Romance 25 січня 2024 року тимчасово відчалила для підтвердження її технічної спроможності, плавучості та роботи двигунів. Проведення цих заходів відбулось за рішенням Окружного суду м.Спліт (Хорватія). Для забезпечення законності під час технічної перевірки спостереження здійснюється капітаном порту за участі поліціянтів Хорватії.

Згідно з профільним сайтом Marintraffic.com, підтверджено відхід яхти о 10:35 та прихід о 12:47 (UTC +1).

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.