На Рівненській АЕС розпочала роботу десята група експертів МАГАТЕ

Зображення: facebook/Рівненська АЕС

Джерело: “Енергоатом” та Рівненська АЕС.

На майданчику Рівненської атомної електростанції розпочала роботу десята група експертів постійної місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з питань ядерної безпеки та захищеності, яка працюватиме до 15 серпня поточного року.

Цього разу до групи увійшли фахівці з Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.

За підсумками роботи попередньої групи, міжнародні експерти відзначили високий рівень дотримання персоналом РАЕС вимог безпеки. Крім того, подякували персоналу та керівництву електростанції за професіоналізм та значний внесок у забезпечення стабільної роботи енергоблоків в умовах повномасштабної збройної агресії РФ.

Програма перебування експертів ротаційної групи включала обходи та огляди обладнання, спілкування із персоналом. Також представники Агентства поділились досвідом у сфері забезпечення безпеки при зміні постачальника обладнання, підготувавши презентацію для представників експлуатаційних та ремонтних підрозділів електростанції.

“Я пишаюсь тим, що є членом постійної моніторингової місії МАГАТЕ на Рівненській АЕС. Хочу зазначити, що персонал підприємства експлуатує енергоблоки в екстраординарній ситуації. Усю отриману інформацію впродовж нашої роботи обов’язково буде викладено у звіті та передано до центрального офісу Агентства у Відні. Дякуємо за відкритість та можливість відчути себе частиною злагодженої команди рівненських атомників”, – зазначили експерти МАГАТЕ.

Своєю чергою, фахівці новоприбулої групи окреслили коло завдань та висловили сподівання на плідну та активну співпрацю впродовж наступних трьох тижнів.

Довідково. Постійна моніторингова місія МАГАТЕ на Рівненській АЕС діє із січня 2023 року. Розташування місій агентства на всіх українських АЕС відбулося на офіційний запит України. Іноземні спеціалісти здійснюють моніторинг ситуації та надають технічні консультації, вивчають потреби на ядерних об’єктах для подальшого надання технічної допомоги.

Основна мета місії – спостереження та документальне оформлення інформації щодо стану роботи атомних установок, забезпечення комунікації через встановлені канали зв’язку, визначення пріоритетних потреб щодо закупівлі обладнання, надання технічних порад, у випадку, якщо такий запит є.

В Офісі Генерального прокурора розслідують можливі зловживання під час отримання прокурорами груп інвалідності. Згідно з попередніми результатами, загалом показник кількості осіб з інвалідністю в органах прокуратури не перевищує 10% по регіонам.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш прилетів до Казані на саміт БРІКС і спробував коровай. Його візит до Росії різко розкритикував заступник головного редактора Bild Пауль Ронцхаймер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 жовтня. З початку доби відбулося 132 бойових зіткнення.

23 жовтня Головний центр спеціального контролю зареєстрував землетрус в районі селища Ломачинці, Дністровського району, Чернівецької області магнітудою 3,1 на глибині трьох кілометрів.

На саміті БРІКС голова КНР Сі Цзіньпін відмовився від російського автопрому, віддавши перевагу китайському лімузину преміум-класу.