На Рівненській АЕС розпочала роботу десята група експертів МАГАТЕ

Зображення: facebook/Рівненська АЕС

Джерело: “Енергоатом” та Рівненська АЕС.

На майданчику Рівненської атомної електростанції розпочала роботу десята група експертів постійної місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з питань ядерної безпеки та захищеності, яка працюватиме до 15 серпня поточного року.

Цього разу до групи увійшли фахівці з Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.

За підсумками роботи попередньої групи, міжнародні експерти відзначили високий рівень дотримання персоналом РАЕС вимог безпеки. Крім того, подякували персоналу та керівництву електростанції за професіоналізм та значний внесок у забезпечення стабільної роботи енергоблоків в умовах повномасштабної збройної агресії РФ.

Програма перебування експертів ротаційної групи включала обходи та огляди обладнання, спілкування із персоналом. Також представники Агентства поділились досвідом у сфері забезпечення безпеки при зміні постачальника обладнання, підготувавши презентацію для представників експлуатаційних та ремонтних підрозділів електростанції.

“Я пишаюсь тим, що є членом постійної моніторингової місії МАГАТЕ на Рівненській АЕС. Хочу зазначити, що персонал підприємства експлуатує енергоблоки в екстраординарній ситуації. Усю отриману інформацію впродовж нашої роботи обов’язково буде викладено у звіті та передано до центрального офісу Агентства у Відні. Дякуємо за відкритість та можливість відчути себе частиною злагодженої команди рівненських атомників”, – зазначили експерти МАГАТЕ.

Своєю чергою, фахівці новоприбулої групи окреслили коло завдань та висловили сподівання на плідну та активну співпрацю впродовж наступних трьох тижнів.

Довідково. Постійна моніторингова місія МАГАТЕ на Рівненській АЕС діє із січня 2023 року. Розташування місій агентства на всіх українських АЕС відбулося на офіційний запит України. Іноземні спеціалісти здійснюють моніторинг ситуації та надають технічні консультації, вивчають потреби на ядерних об’єктах для подальшого надання технічної допомоги.

Основна мета місії – спостереження та документальне оформлення інформації щодо стану роботи атомних установок, забезпечення комунікації через встановлені канали зв’язку, визначення пріоритетних потреб щодо закупівлі обладнання, надання технічних порад, у випадку, якщо такий запит є.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.