На Рівненській АЕС розпочала роботу десята група експертів МАГАТЕ

Зображення: facebook/Рівненська АЕС

Джерело: “Енергоатом” та Рівненська АЕС.

На майданчику Рівненської атомної електростанції розпочала роботу десята група експертів постійної місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з питань ядерної безпеки та захищеності, яка працюватиме до 15 серпня поточного року.

Цього разу до групи увійшли фахівці з Великої Британії та Сполучених Штатів Америки.

За підсумками роботи попередньої групи, міжнародні експерти відзначили високий рівень дотримання персоналом РАЕС вимог безпеки. Крім того, подякували персоналу та керівництву електростанції за професіоналізм та значний внесок у забезпечення стабільної роботи енергоблоків в умовах повномасштабної збройної агресії РФ.

Програма перебування експертів ротаційної групи включала обходи та огляди обладнання, спілкування із персоналом. Також представники Агентства поділились досвідом у сфері забезпечення безпеки при зміні постачальника обладнання, підготувавши презентацію для представників експлуатаційних та ремонтних підрозділів електростанції.

“Я пишаюсь тим, що є членом постійної моніторингової місії МАГАТЕ на Рівненській АЕС. Хочу зазначити, що персонал підприємства експлуатує енергоблоки в екстраординарній ситуації. Усю отриману інформацію впродовж нашої роботи обов’язково буде викладено у звіті та передано до центрального офісу Агентства у Відні. Дякуємо за відкритість та можливість відчути себе частиною злагодженої команди рівненських атомників”, – зазначили експерти МАГАТЕ.

Своєю чергою, фахівці новоприбулої групи окреслили коло завдань та висловили сподівання на плідну та активну співпрацю впродовж наступних трьох тижнів.

Довідково. Постійна моніторингова місія МАГАТЕ на Рівненській АЕС діє із січня 2023 року. Розташування місій агентства на всіх українських АЕС відбулося на офіційний запит України. Іноземні спеціалісти здійснюють моніторинг ситуації та надають технічні консультації, вивчають потреби на ядерних об’єктах для подальшого надання технічної допомоги.

Основна мета місії – спостереження та документальне оформлення інформації щодо стану роботи атомних установок, забезпечення комунікації через встановлені канали зв’язку, визначення пріоритетних потреб щодо закупівлі обладнання, надання технічних порад, у випадку, якщо такий запит є.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.