На східних напрямках ворог перегруповується та намагається відновити втрачені спроможності – Міноборони
Джерело: Ганна Маляр/Telegram
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що станом на 14 серпня російська армія продовжує наступальні дії на Сході. Проте після активізації ворога на Куп‘янському та Лиманському напрямках українським армійцям вдалося не допустити просування противника та відчутно зменшили його наступальний потенціал.
Маляр зауважила, що на Сході зараз фіксується зменшення кількості обстрілів та використаних росіянами боєприпасів, одначе пояснила, що це не свідчить про знесилення ворога.
Противник наразі перегруповується та намагається відновити втрачені спроможності. Там тривають бої, – наголосила заступниця міністра.
Вона зазначила, що ситуація на Куп’янському та Лиманському напрямках – складна. Ворог постійно атакує, натомість наші війська відбивають атаки.
Тоді як на Куп’янському напрямку противник нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж Державного кордону у Бєлгородській області, здійснює пошук слабких місць у нашій обороні.
Водночас на Лиманському напрямку ворог продовжує штурмові дії з метою витіснення наших військ в районі Серебрянського лісу Донецької області, однак, уточнила Маляр, безрезультатно.
Натомість на Бахмутському напрямку тривають важкі бої. Ворог намагається зупинити просування наших військ та відновити втрачене положення у районах західніше Кліщіївки, західніше Андріївки, Курдюмівки.
За тиждень звільнену територію на Бахмутському напрямку збільшено на 3 кв.км, загалом звільнена площа на цьому напрямку становить 40 кв.км.
На Авдіївському, Мар’їнському напрямках противник намагається наступати з метою встановлення повного контролю над населеним пунктом Мар’їнка та оточення населеного пункту Авдіївка. Наші оборонці не дають ворогу реалізувати плани, але це дуже непросто. Тривають гарячі бої. Ситуація там напружена і складна, – заявила посадовиця.
Маляр додала, що противник також постійно робить безрезультатні спроби відновити втрачене положення в районі Старомайорського.
Водночас на Півдні Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, там також тривають бої.
Українські армійці мали успіх у напрямку Урожайного, південніше та південно-східніше Старомайорське Донецької області, нині закріплюються на досягнутих рубежах.
Під час наступальних дій Сили оборони таврійського напрямку продовжують звільнення н.п. Урожайне, – резюмувала заступниця міністра.
- Росіяни вдалися до нової тактики – вони створюють загородження з цивільних кораблів для захисту свого флоту.
- На думку аналітиків, російська ворожа армія наступає поблизу Куп’янська Харківської області у спробах відвернути увагу ЗСУ.
- Станом на день 14 серпня корабельне угруповання ворога в Чорному морі розгорнуто в кількості 14 одиниць.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.