На шляху до ЗАЕС місія МАГАТЕ натрапила на міни
Джерело: Олександр Тарнавський/Telegram
3 серпня члени Міжнародного агентства з атомної енергії були змушені відтермінувати свою місію на Запорізьку АЕС в Україні через те, що на шляху до станції було виявлено дві протипіхотні міни.
Місія прямувала на окуповану територію, коли на дорозі виявили російські міни, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія”, бригадний генерал Олександр Тарнавський.
Сьогодні вранці на шляху місії МАГАТЕ на ЗАЕС наші сапери виявили дві російські протипіхотні міни, — зазначив він.
За його словами, міни були нейтралізовані, і місію можна було продовжити.
АЕС перебуває під тимчасовою російською окупацією з березня 2022 року.
Довідка. Міжнародне агентство з атомної енергії — міжнародна організація, яка прагне сприяти мирному використанню ядерної енергії та перешкоджати її використанню в будь-яких військових цілях, зокрема ядерну зброю.
- Російські військові продовжують мінування Запорізької атомної електростанції та об’єктів на території станції. Наразі на територію ЗАЕС доставляються міни та вибухові речовини.
- Представники МАГАТЕ на Запорізькій АЕС під час обходу території промислового майданчика станції виявили декілька протипіхотних мін.
- Представники постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС не мають можливості перевірити усі важливі для безпеки станції системи та обладнання.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.