На Сході росіяни завдали удару по одній з підстанцій «Укренерго»

Джерело: у НЕК “Укренерго” у Facebook

На Сході російські військові атакували артилерією одну з підстанцій НЕК “Укренерго”. Зазначено, що попри обстріл мережа має достатню пропускну здатність для задоволення поточних потреб.

Персонал не постраждав, проте було пошкоджено обладнання. Відновлювальні роботи будуть розпочаті після отримання дозволу від військових.

Через погодні умови 50 населених пунктів в областях Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Житомирської та Хмельницької областей залишилися без електропостачання. Також через технічні проблеми спостерігається відключення електроенергії в Київській області.

За даними Укренерго, через бойові дії та інші обставини на ранок без електропостачання залишається 352 населених пункти. Виникли нові пошкодження через обстріли в мережах Донецької та Харківської областей.

На момент 09:30 споживання електроенергії в Україні на 1,2% вище, ніж у понеділок, 5 лютого. Це пов’язано зі збільшенням потреби в електроенергії через невелике похолодання на сході та півночі країни.

Відтепер представники Міноборони України долучатимуться до робочої групи, яка розглядає питання надання дозволу військовим частинам використовувати наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори.

На Донеччині та у прикордонних районах Сумщини стартує пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”, завдяки якому доставлятимуться ліки на деокуповані території України.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову – за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.