На Тернопільщині місцевий житель знайшов браслети та сокиру, яким майже 4 тисячі років (Фото)

Джерело: Чортківська міська рада.

У Тернопільській області, неподалік міста Чортків, місцевий мешканець знайшов бронзові браслети та сокиру із міді, яким приблизно чотири тисячі років.

“Орієнтовно за 10-15 км від Чорткова місцевий житель знайшов справжній скарб – 17 бронзових браслетів періоду пізньої бронзи (центральноєвропейське виробництво) та сокиру із міді, яку використовували у військових цілях. Знахідкам орієнтовно чотири тисячі років”, – повідомили у Чортківській міській раді.

Пан Геннадій, знайшовши таку річ, зрозумів, що це – знахідка великого масштабу і вирішив віддати її на зберігання державі. Зокрема, до Національного музею історії України.

Зображення: facebook/Чортківська міська рада

Тож сьогодні, 25 липня, до Чорткова приїхали представники та археологи Національного музею історії України – провідного історичного музею України, що за кількістю та значенням колекцій є одним з найзначніших музеїв країни.

Зі слів археологів, такі браслети і сокиру вже знаходили на теренах України раніше, але таку кількість цінностей в одному місці бачать вперше. Спеціалісти виїжджали на місце знахідки скарбу та оформили всі відповідні акти.

Представники Національного музею історії України зазначили, що ця знахідка стане цінним поповненням їхньої колекції та експонуватиметься у Києві на виставці у середині серпня, що буде присвячена Дню археолога.

За даними ЗМІ, Росія просить у США дозвіл на придбання літаків Boeing за кошти зі своїх суверенних активів, які заморозили у Штатах та Європі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Бельгія виділить Україні 150 мільйонів євро технічної допомоги в межах проєкту “Бельгійська ініціатива підтримки відновлення України” (BE-Relieve Ukraine).

Інститут масової інформації (ІМІ) розкритикував ролик про журналістів, який поширили Генеральний штаб Збройних сил України, Головне управління комунікацій ЗСУ та Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки у своїх соцмережах.

У Фельдман Екопарку відбулась щорічна акція — традиційний весняний випуск врятованих тварин у природу.

До Національного дня дельфіна компанія Google представила нову штучну інтелектуальну модель DolphinGemma. Вона призначена для допомоги дослідникам у вивченні комунікації дельфінів та аналізу закономірностей у їхніх звукових сигналах.