На Тернопільщині місцевий житель знайшов браслети та сокиру, яким майже 4 тисячі років (Фото)

Джерело: Чортківська міська рада.

У Тернопільській області, неподалік міста Чортків, місцевий мешканець знайшов бронзові браслети та сокиру із міді, яким приблизно чотири тисячі років.

“Орієнтовно за 10-15 км від Чорткова місцевий житель знайшов справжній скарб – 17 бронзових браслетів періоду пізньої бронзи (центральноєвропейське виробництво) та сокиру із міді, яку використовували у військових цілях. Знахідкам орієнтовно чотири тисячі років”, – повідомили у Чортківській міській раді.

Пан Геннадій, знайшовши таку річ, зрозумів, що це – знахідка великого масштабу і вирішив віддати її на зберігання державі. Зокрема, до Національного музею історії України.

Зображення: facebook/Чортківська міська рада

Тож сьогодні, 25 липня, до Чорткова приїхали представники та археологи Національного музею історії України – провідного історичного музею України, що за кількістю та значенням колекцій є одним з найзначніших музеїв країни.

Зі слів археологів, такі браслети і сокиру вже знаходили на теренах України раніше, але таку кількість цінностей в одному місці бачать вперше. Спеціалісти виїжджали на місце знахідки скарбу та оформили всі відповідні акти.

Представники Національного музею історії України зазначили, що ця знахідка стане цінним поповненням їхньої колекції та експонуватиметься у Києві на виставці у середині серпня, що буде присвячена Дню археолога.

Будівництво кілометрової вежі Джидда в Саудівській Аравії, яка після завершення стане найвищим хмарочосом у світі, відновилося майже через сім років після зупинку робіт через антикорупційну чистку по всьому королівству.

За прогнозами синоптикині Наталії Діденко, в неділю, 6 жовтня, майже всю Україну накриє циклон Finny.

В партії “Слуга народу” заявили, що керівниця Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяна Крупа, яку викрили на незаконному збагаченні, була обрана депутатом, але не є членкинею партії.

Сьогодні, 5 жовтня, російські війська обстріляли три райони Донецької області, внаслідок чого двоє людей загинули та ще шістьох поранено.

Правоохоронці повідомили, що інформація про небезпечний тренд “хаффінг”, або ж “хромування” та “хромінг” серед дітей в Україні не відповідає дійсності.