На ТОТ півдня України окупаційна влада втрачає довіру серед місцевих колаборантів

Джерело: Центр національного спротиву

На тимчасово захоплених територіях півдня України протягом останніх чотирьох місяців рівень підтримки окупаційних адміністрацій залишається на низькому рівні.

Відтак, відверто проросійські настрої мають близько 5% жителів тимчасово окупованих регіонів півдня України. Натомість проукраїнську позицію мають близько 50%. Решту 45% жителів регіону мають сумніви та зайняли позицію “вичікування”.

За оцінками українського підпілля, ці результати свідчать про те, що загроза для російських окупаційних адміністрацій (РОА) та російських окупаційних військ (РОВ) стрімко зростає, а спроби окупантів заручитись підтримкою місцевого населення не мали жодних успіхів.

“Центр національного спротиву нагадує місцевим колаборантам на ТОТ півдня України відмовитися від співпраці з окупаційним режимом та не наражати себе на притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до законів України”, – зазначили у ЦНС.

Джерело видання у Північноатлантичному альянсі повідомило, що під час зустрічі міністри закордонних справ країн НАТО закличуть союзників виділити щонайменше 40 мільярдів євро на рік для фінансування військової допомоги Україні.

У ніч на 31 травня російські війська обстріляли Харків. Влучивши у пʼятиповерховий житловий будинок, згодом ворог завдав повторного удару.

30 травня присяжні у Нью-Йорку ухвалили вердикт у кримінальній справі колишнього президента США Дональда Трампа.

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.