На ТОТ росіяни дозволили «ремонт та реставрацію» культурних об’єктів компаніям без відповідних ліцензій

Джерело: Центр національного спротиву

На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники дозволили “ремонт і реставрацію” культурних та історичних об’єктів компаніям, що не мають необхідних ліцензій.

Відтак окупаційні адміністрації можуть укладати договори на ремонт захоплених пам’яток новоствореним підрядникам, які не мають дозволів. Водночас у самій РФ це заборонено.

Відповідний наказ видало міністерство культури країни-агресорки.

“Схоже, що в Кремлі усвідомили недовговічність свого панування на ТОТ, адже наказ фактично дозволяє фірмам-прокладкам з орбіти “губернаторів” заробляти гроші на “ремонті”, поки є час”, – зазначили у ЦНС.

А також нагадали, що всі культурно-історичні пам’ятки охороняються законом України, і після звільнення тимчасово окупованих територій кожен, хто паплюжив надбання України, понесе за це відповідальність.

У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.

Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів. 

14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.

Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.