На ТОТ росіяни дозволили «ремонт та реставрацію» культурних об’єктів компаніям без відповідних ліцензій

Джерело: Центр національного спротиву

На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники дозволили “ремонт і реставрацію” культурних та історичних об’єктів компаніям, що не мають необхідних ліцензій.

Відтак окупаційні адміністрації можуть укладати договори на ремонт захоплених пам’яток новоствореним підрядникам, які не мають дозволів. Водночас у самій РФ це заборонено.

Відповідний наказ видало міністерство культури країни-агресорки.

“Схоже, що в Кремлі усвідомили недовговічність свого панування на ТОТ, адже наказ фактично дозволяє фірмам-прокладкам з орбіти “губернаторів” заробляти гроші на “ремонті”, поки є час”, – зазначили у ЦНС.

А також нагадали, що всі культурно-історичні пам’ятки охороняються законом України, і після звільнення тимчасово окупованих територій кожен, хто паплюжив надбання України, понесе за це відповідальність.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.