На ТОТ росіяни дозволили «ремонт та реставрацію» культурних об’єктів компаніям без відповідних ліцензій
Джерело: Центр національного спротиву
На тимчасово окупованих територіях України російські загарбники дозволили “ремонт і реставрацію” культурних та історичних об’єктів компаніям, що не мають необхідних ліцензій.
Відтак окупаційні адміністрації можуть укладати договори на ремонт захоплених пам’яток новоствореним підрядникам, які не мають дозволів. Водночас у самій РФ це заборонено.
Відповідний наказ видало міністерство культури країни-агресорки.
“Схоже, що в Кремлі усвідомили недовговічність свого панування на ТОТ, адже наказ фактично дозволяє фірмам-прокладкам з орбіти “губернаторів” заробляти гроші на “ремонті”, поки є час”, – зазначили у ЦНС.
А також нагадали, що всі культурно-історичні пам’ятки охороняються законом України, і після звільнення тимчасово окупованих територій кожен, хто паплюжив надбання України, понесе за це відповідальність.
- Станом на 25 серпня 2023 року, через повномасштабну війну Росії проти України пошкоджень зазнали 823 об’єкти культурної спадщини. З них об’єктів національного значення – 109, місцевого значення – 650, щойно виявлених – 64.
- В Одесі розробили мапу об’єктів культурної спадщини та історичних будівель у межах власності всесвітньої спадщини “Історичний центр Одеси”, пошкоджених внаслідок ракетних атак РФ.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.