На ТОТ росіяни прагнуть збільшити кількість дітей, залучених до пропагандистських програм
Джерело: Центр національного спротиву
Окупаційні адміністрації на тимчасово захоплених територіях України отримали вказівку з Кремля збільшити кількість місцевих дітей, залучених до пропагандистських програм РФ.
Зокрема, захопленим школам дали вказівку, що 70% школярів мають брати участь в олімпіадах та програмах обміну. Тобто діти мають бути залучені до поїздок на територію РФ й брати участь в конкурсах, які прославляють країну-агресорку.
При цьому, дітей залучають з першого класу, починаючи з конкурсу малюнків на пропагандистську тематику. Метою всього дійства є знищення самоідентифікації українських дітей, тобто політика геноциду.
Крім того, на тимчасово окупованих територіях Донецької області російські “поліцаї” обходять школи й погрожують дітям, зокрема за неповагу до російської символіки.
Окупанти погрожували дітям за “неприпустимі публікації” у соцмережах, неповагу до символів окупації (російська символіка, усім відомі латинські літери “Z”, “V”) та розповідали про покарання для батьків дітей за “екстремізм”.
Зокрема, дітям зачитували приклади покарань, які окупанти вже вчиняли над українцями.
У ЦНС зауважили, що практику обходу підлітків з погрозами раніше було зафіксовано на ТОТ Запоріжжя та Херсонщини, що вказує на систематичність політики залякування дітей узгодженої з Кремлем.
- На тимчасово захоплених територіях Запорізької області ворожі поліцаї “обходять” батьківські збори в окупаційних школах.
- Російські загарбники використовують спорт як шлях до “легалізації” окупації й намагаються інтегрувати спортивні школи на тимчасово окупованих територіях України у загальну російську систему.
- У школах на тимчасово окупованих територіях України кількість охочих вивчати українську мову перевищила очікування Кремля.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.