На ТОТ сходу України партизани проводять роботу з виявлення колаборантів
Джерело: Центр національного спротиву
На тимчасово окупованих територіях сходу України рух опору активно проводить роботу з виявлення колаборантів.
Партизани також виявляють представників підприємств, які підписали так звані “державні контракти” з окупаційними органами РФ, зокрема, на побутове обслуговування та іншу співпрацю в межах постачання харчової продукції підрозділам та частинам російсько-окупаційних військ.
Серед загального списку – “Дочірнє підприємство “Хлебозавод” та ПАТ “Луганськ-Нива”, які щодобово постачають окупаційним військам свою продукцію.
Це не єдині підприємства, що працюють на окупантів. Однак українське підпілля щоденно проводить ідентифікацію таких “підприємств” або окремих осіб та чітко знає, як діяти у таких ситуаціях.
У Центрі національного спротиву нагадали, що за колабораціонізм передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років, заборона обіймати посади в органах влади різних рівнів, виправні роботи, штрафи, конфіскація майна.
- Контррозвідники викрили чиновницю, яка добровільно пішла на співпрацю з РФ під час тимчасової окупації правобережної частини Херсонщини.
- У Херсонській області затримано сім’ю колаборантів, які у 2022 році допомагали російським окупантам проводити псевдореферендум.
- Співробітники Служби безпеки України затримали у Херсоні ворожу поплічницю, яка брала участь у примусовій паспортизації під час окупації росіянами міста.
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
Президент Росії Володимир Путін та інші офіційні особи РФ просувають фейковий наратив, звинувачуючи українських військових нібито у воєнних злочинах під час операцій у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.