У Херсоні затримали колаборантку, яка брала участь у примусовій паспортизації під час окупації міста

Джерело: СБУ

Співробітники Служби безпеки України затримали у Херсоні ворожу поплічницю, яка брала участь у примусовій паспортизації під час окупації росіянами міста.

За даними слідства, фігуранткою виявилася мешканка обласного центру, яка раніше працювала у регіональному підрозділі Державної міграційної служби.

Після захоплення міста жінка підтримала російських загарбників і за це отримала призначення до місцевої окупаційної адміністрації РФ.

Там вона стала “фахівцем відділу паспортно-візової служби” у складі окупаційного “МВС Херсонської області”.

На цій посаді колаборантка забезпечувала виконання вказівок Кремля щодо примусового одержання місцевими жителями російських паспортів.

Для цього видавала громадянам так звані “адресні довідки”, які були підставою для оформлення російського громадянства .

Також зловмисниця переписувала за російським зразком паспортну документацію мешканців регіону.

Після звільнення Херсона фігурантка сподівалась уникнути правосуддя. Однак їй це не вдалося.

Слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території).

Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує до 15 років позбавлення волі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.

У Первомайському на Харківщині створили мурал на честь загиблого Героя України Олега Фадєєнка на псевдо “Малиш”.

13 червня лідери найбільших демократій G7 погодили угоду про надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів з використанням відсотків від російських активів, заморожених після повномасштабного вторгнення Москви.