На ТОТ України продовжує погіршуватись логістичне забезпечення особового складу окупаційних військ РФ – Міноборони

Джерело: заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram

На тимчасово окупованій території України продовжує погіршуватись логістичне забезпечення особового складу російських окупаційних військ, про що свідчить запровадження обмежень у продовольчому забезпеченні окремих військових частин.

Зокрема, до російських окупаційних адміністрацій Сватівського району Луганської області доведено, що з вересня 2023 року буде припинено продовольче забезпечення особового складу підрозділів, дислокованих на території цього району.

Заступниця міністра оборони зазначила: показово те, що застосування обмежень у  продовольчому забезпеченні для покарання особового складу стало однією з характерних особливостей проведення так званої “спеціальної військової операції” ЗС РФ в Україні.

Зокрема наприкінці серпня цього року поблизу населеного пункту Покровське Запорізької області російська поліція у так званому “зиндані” (викопаній глибокій  ямі) за відмову брати участь у бойових діях утримує більш ніж 50 російських військовослужбовців, яких годують мізерною пайкою харчів лише один раз на добу.

“Характерно, що на всій тимчасово окупованій українській території противник використовує подібні “зиндани” для покарання місцевих мешканців, затриманих за порушення комендантського режиму або під будь-яким іншим надуманим приводом”, – зауважила Ганна Маляр.

Вона також додала, що разом з тим до міста Донецьк масово прибувають мобілізовані на території Росії особи, більшість з яких – трудові мігранти із колишніх Радянських Республік, які свого часу виїхали на заробітки та отримали російські паспорти.

Зі слів зазначених осіб, їх фактично силоміць, під конвоєм доставили на територію України. Зараз їх утримують під вартою у будинках, власників яких депортовано до Росії.

Запас сухих пайків, отриманих мобілізованими, практично закінчився, іншого продовольчого забезпечення до прибуття до бойових підрозділів для них не передбачено.

Управління боротьби з шахрайством Європейського Союзу (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.

З початку 2024 року українські Сили оборони знищили та пошкодили 3 179 танків армії РФ, що можна порівняти з виведенням з ладу приблизно 102 танкових батальйонів (1 батальйон — 31 танк).

Внаслідок російського удару по Запоріжжю зросла кількість постраждалих.

Відповідно до законопроєкту, Польща планує інвестувати 3 мільярди злотих (750 мільйонів доларів) у збільшення виробництва боєприпасів, щоб забезпечити достатні запаси на випадок нападу з боку Росії.

Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків.