На тимчасово окупованих територіях росіяни грабують шкільні музеї, пов’язані з історією України – ЦНС
Джерело: ЦНС
За інформацією Центру національного спротиву, російські загарбники на тимчасово окупованих територіях грабують шкільні музеї. Зокрема окупанти вилучають експонати, що стосуються історії України.
Офіційно окупанти називають свої дії “громадським моніторингом шкільних музеїв”. Його начебто виконують активісти російської політсили “Єдина Росія” спільно з “небайдужими школярами”.
Однак насправді шкільні музеї перевіряють колаборанти з окупаційних адміністрацій під наглядом співробітників ФСБ РФ.
Основна мета окупантів – вилучити українську символіку, літературу (якщо така досі збереглась) та створити нові музеї, до прикладу, на честь уродженця краю, який воював у Другій світовій, або служив в НКВС чи був ідейним комуністичним діячем.
“Тобто, по суті окупанти уніфіковують усі шкільні музеї півдня ТОТ, аби ті нічим не відрізнялася від умовного музею школи десь у Барнаулі. Таким чином, це є елемент як пропаганди серед дітей, так і ще один метод знищення української ідентичності в регіоні”, – резюмували у ЦНС.
- На тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей росіяни не можуть запустити філії свого пропагандистського холдингу через відсутність достатньої кількості персоналу.
- Російські окупаційні війська намагаються інформаційно ізолювати тимчасово захоплені території й забороняють місцевим спілкуватися з жителями підконтрольної Україні території.
США можуть перенаправити постачання природного газу на інші ринки, якщо Європейський Союз не пом’якшить правила щодо скорочення викидів метану. Про це заявив міністр енергетики США Кріс Райт.
Регіональне управління Сил територіальної оборони “Південь” повідомило, що українські захисники встановили синьо-жовтий прапор на Кінбурнській косі.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив про скорочення залізничного сполучення з Росією.
Фінляндія виділить ще 40 мільйонів євро на ініціативу із закупівлі американської зброї для України (PURL).
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець закликав уряд знизити граничний бал НМТ для конкурсного відбору зі 150 до 130.