На тимчасово окупованих територіях росіяни грабують шкільні музеї, пов’язані з історією України – ЦНС

Джерело: ЦНС

За інформацією Центру національного спротиву, російські загарбники на тимчасово окупованих територіях грабують шкільні музеї. Зокрема окупанти вилучають експонати, що стосуються історії України.

Офіційно окупанти називають свої дії “громадським моніторингом шкільних музеїв”. Його начебто виконують активісти російської політсили “Єдина Росія” спільно з “небайдужими школярами”.

Однак насправді шкільні музеї перевіряють колаборанти з окупаційних адміністрацій під наглядом співробітників ФСБ РФ.

Основна мета окупантів – вилучити українську символіку, літературу (якщо така досі збереглась) та створити нові музеї, до прикладу, на честь уродженця краю, який воював у Другій світовій, або служив в НКВС чи був ідейним комуністичним діячем.

“Тобто, по суті окупанти уніфіковують усі шкільні музеї півдня ТОТ, аби ті нічим не відрізнялася від умовного музею школи десь у Барнаулі. Таким чином, це є елемент як пропаганди серед дітей, так і ще один метод знищення української ідентичності в регіоні”, – резюмували у ЦНС.

Сьогодні в Україні очікуються опади у вигляді снігу та мокрого снігу, який вдень у більшості областей перейде у дощ. На Лівобережжі помірні дощі, а на Закарпатті та у Карпатах – значні опади.

Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.