На війні в Україні загинув швейцарський доброволець
Джерело: Swiss Info
Вперше від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинув швейцарський доброволець. Міністерство закордонних справ Швейцарії повідомило, що посольство в Києві дізналося про смерть громадянина на початку року.
Речник Міністерства закордонних справ Міхаель Штайнер в інтерв’ю швейцарському суспільному мовнику SRF повідомив, що доброволець, ймовірно, загинув під час бою. Обставини його загибелі ще не з’ясовані. Зокрема, не відомо, в якому підрозділі він служив і в якому регіоні перебував на момент загибелі.
Швейцарська військова юстиція відкрила декілька кримінальних справ проти громадян Швейцарії після початку повномасштабної війни в Україні. Їх підозрюють у залученні до бойових дій як добровольці або найманці. Наразі триває 13 розслідувань.
Служба за кордоном може каратися згідно зі швейцарським військовим кримінальним законодавством, з покаранням до трьох років ув’язнення або штрафом.
До 24 лютого 2022 року швейцарська військова юстиція відкрила три кримінальні справи, пов’язані з війною в Україні.
- Британець, який працював медиком-добровольцем в Україні, наприкінці січня втратив руку та ногу внаслідок російської атаки у Покровську.
- На фронті поблизу Покровська на Донеччині загинув 19-річний польський доброволець Філіп Антосяк.
- У боях за Україну загинув 30-річний доброволець з Австрії Ріхард С.
- Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
12 лютого, під час 26-го засідання Контактної групи з питань оборони України, міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що Лондон спорядить на підтримку України новий пакет військової допомоги, що включатиме танки, артилерію, ракети та інші типи озброєнь. Також пакет міститиме контракти на обслуговування раніше спорядженої техніки.
Вперше від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинув швейцарський доброволець. Міністерство закордонних справ Швейцарії повідомило, що посольство в Києві дізналося про смерть громадянина на початку року.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.
Міністерство оборони Сирії відмовило російським військовим у допуску на базу флоту у Тартусі. Колону з 30 вантажівок з ракетним озброєнням, що висунулася вранці з авіабази Хмеймім, зупинили військовослужбовці країни.