На війні загинув партієць «Євросолідарності», нацгвардієць Василь Грабовенський

Джерело: Петро Порошенко/Telegram
Боронячи Україну загинув партієць “Євросолідарності”, який з початку повномасштабного вторгнення Росії вступив до лав Національної гвардії, Василь Грабовенський.
Як розповів лідер фракції, 13 травня Василь зазнав кульового поранення, стримуючи наступ росіян на село Липці. Сьогодні він повернувся на щиті на рідну Львівщину.
“Сміливий, рішучий воїн. Вірний друг та товариш. Василь завжди гнув власну лінію та боровся за право жити гідно в Україні. Саме тому з першого дня повномасштабного вторгнення він доєднався до лав Національної гвардії. Знаю, що його батько та брат теж воюють. Дуже любив життя, цінував кожну хвилину. Герою не було й 30… Неймовірно тяжко зараз усвідомити його загибель”, – написав Порошенко.
Він також висловив свої співчуття матері загиблого Ользі Степанівні, яка працює вихователькою у дитячому садку, рідним, друзям і побратимам.
- 6 травня в бою за Україну загинув оборонець “Азовсталі” Назарій Гринцевич на псевдо “Грєнка”.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.