На Вінниччині ДСНСники врятували зайченя після підпалу трави (фото)

Джерело: ДСНС
Працівники ДСНС оприлюднили фото з порятунку зайченяти на Вінниччині, котре ледь не загинуло через дії місцевих жителів. Рятувальники вкотре закликали населення відмовитися від практики спалювання трави, наголосивши на трагічних результатах для флори та фауни.
Подивіться на ці фото: у руках вінницького рятувальника маленьке зайченя. Вам подобається? А нам — ні! У цього малюка обпалена вогнем спинка, і він вижив лише дивом. А скільки таких же, ще згоріли в траві, навіть не встигнувши зрозуміти, що відбувається?! І це Вінниця, європейське місто! Тут досі палять траву, перетворюючи великі галявини на кладовища для всього живого! – мовиться у дописі.
Це результат підпалів трави, які продовжуються, попри всі закони і заборони. Рятувальники та екоактивісти наголошують на важливості припинення таких дій, адже на кожному підпалі гинуть безліч беззахисних тварин.
Скільки ще потрібно зловити паліїв, щоб вони зрозуміли наслідки своїх дій? – додають у ДСНС.
Рятувальники закликали громадян активно реагувати на такі ситуації: фіксувати паліїв, викликати поліцію та працівників ДСНС.
Ми не будемо мовчки спостерігати, як живе палять живцем. Кожен з нас поважає природу, і має діяти, аби зупинити ці варварські підпали, — наголосили у повідомленні.
Довідка. За спалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності чи її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях у населених пунктах:
- від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів (3 060 – 6 120 грн) – для громадян;
- від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів (15 300 – 21 420 грн) – для посадових осіб.
За ті ж дії на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду:
- від 360 до 720 неоподатковуваних мінімумів (6 120 – 12 240 грн) – для громадян;
- від 1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів (21 420 – 30 600 грн) – для посадових осіб.
Окрім того, передбачена також кримінальна відповідальність: за ґрати можна потрапити на термін до десяти років. Це передбачено ст. 245 Кримінального кодексу України.
За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, стерні, сухих трав, рослинності на землях сільськогосподарського призначення загрожує:
- штраф від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91 800 – 153 000 грн);
- або обмеження волі на строк від 2 до 5 років;
- або позбавлення волі на той самий строк.
За такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин чи інші тяжкі наслідки, палія можуть відправити до в’язниці на строк від 5 до 10 років.
- Масштабна лісова пожежа, що спалахнула у Лос-Анджелесі, огорнула престижний район Пасифік Палісейдс, де мешкають голлівудські зірки.
- Шестеро осіб постраждали внаслідок пожежі, що сталася 4 січня в психоневрологічному інтернаті в місті Південне Харківської області.
- У столиці Таїланду, Бангкоку, зайнялася пожежа у готелі, внаслідок якої загинули три іноземці, зокрема українець.
За даними синоптиків у вівторок, 13 травня, в Україні хмарно з проясненням та невеликі опади.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.