На виготовлення серіалів компанія бізнес-партнера голови ОПУ Єрмака отримала з держбюджету 21 млн грн
Джерело: “Наші Гроші”
У серпні ТОВ “Мейнстрім пікчерз”, яка опосередковано пов’язана з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком, отримала з держбюджету підряди вартістю 21 млн грн на виробництво серіалів. Загалом протягом 2023 року ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” уклала угоди на виробництво серіалів на 360 мільйонів гривень.
Зокрема до відставки з посади очільника Мінкульту Олександра Ткаченка було виділено 217 млн грн, а після – 139 млн грн. Журналісти виявили, що ТОВ “Менйстрім пікчерз” має за 21 млн грн виготовити серіали “Мангровий гай”, “Одна велика родина” та “Мистецтво в тіні війни”.
Засновниками цього ТОВ є Артем Колюбаєв – бізнес-партнер Андрія Єрмака, які обидва є засновниками ТОВ “Ама віжн”. Воно у 2020 році отримало 25 млн грн держпідтримки на зйомки фільму “Щедрик”.
“Після призначення Єрмака в Офіс президента Колюбаєв також почав активно входити співзасновником у компанії, пов’язані з обраним від “ОПЗЖ” нардепом Вадимом Столаром і підозрюваним у державній зраді ексдепутатом Віктором Медведчуком. При цьому правоохоронці, яких курує замголови Офісу президента Олег Татаров, не провели повноцінного арешту активів Медведчука, і частину земель у Києві під забудову було фактично вкрадено у держави”, – написав автор повідомлення в “НГ” Юрій Ніколов.
Ткаченко до призначення на посаду глави Мінкульту очолював телеканал “1+1” Ігоря Коломойського, який нині перебуває у СІЗО у справі щодо розкрадань у “ПриватБанку”.
- Актор Григорій Бакланов, який зіграв Лавріна в українському серіалі “Спіймати Кайдаша”, заявив, що росіяни поцупили серіал і переклали його російською мовою. Вони транслюють його на піратських платформах.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.