На загрозливих напрямках цілодобово триває будівництво оборонних рубежів і споруд – Генштаб
- Фото : Генштаб ЗСУ
- Фото : Генштаб ЗСУ
Джерело: Генеральний штаб ЗСУ
На загрозливих напрямках українські захисники продовжують цілодобово будувати оборонні рубежі і споруди.
Військовослужбовці інженерних військ інженерно-позиційного полку Сил підтримки беззупинно копають траншеї та окопи, будують бліндажі та інші фортифікаційні споруди.
Ці споруди захищатимуть особовий склад, бойову техніку, боєприпаси від ураження противником, а також будуть прихистком від несприятливих погодних умов і місцем відпочинку для особового складу.

Фото : Генштаб ЗСУ
Нагадаємо, що у 2023 році при Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
Цей орган працюватиме в режимі 24/7 за принципом “оперативного штабу”.
Таке рішення ухвалено під час зустрічі міністра оборони України Рустема Умєрова з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.
Відтак, цей тимчасовий консультативно-дорадчий орган координуватиме зусилля всіх органів військового управління, центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд – аби робота за цим напрямком була системною.
Співголовами Міжвідомчої робочої групи стануть Рустем Умєров та Михайло Федоров.
У планах Міжвідомчої робочої групи – впровадити реформу, щоб визначити зони відповідальності: на першій лінії оборони будівництво фортифікаційних споруд здійснюють військові підрозділи. На другій-третій – Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України через залучення приватних підрядних організацій.
При Міжвідомчій робочій групі вже створено волонтерську бізнес-спільноту, яка висловила готовність оперативно надавати меценатську допомогу в будівництві фортифікаційних споруд на найбільш “гарячих” напрямках. До спільноти увійшли відомі українські компанії з різних галузей: фінанси, ІТ, девелопмент, металургія, логістика, рітейл тощо.
Для впровадження нових підходів уряду буде запропоновано затвердити нову ефективну модель з будівництва фортифікаційних споруд, до якої залучать ресурси Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, обласних військових адміністрацій, приватних підрядників.
- Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв запевнив, що у Північній операційній зоні щодня тривають роботи з обладнання оборонних рубежів та позицій, мінування місцевості.
- На території Миколаївщини планується будівництво додаткових оборонних споруд у зв’язку з вимогами щодо забезпечення безпеки. Проте ці роботи будуть проводитися у плановому порядку, розповів голова ОВА Віталій Кім.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.