Українські військові щодня облаштовують оборонні рубежі та позиції на півночі – Наєв

Джерело: Сергій Наєв/Telegram

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв запевнив, що у Північній операційній зоні щодня тривають роботи з обладнання оборонних рубежів та позицій, мінування місцевості.

Відповідними заходами займаються ЗСУ та обласні військові адміністрації. Військові обладнують польову фортифікацію, тоді як ОВА облаштовують бетонні споруди та виконують інші завдання.

Все це робиться для того, щоб зміцнити наші оборонні спроможності, – наголосив Наєв.

Окремо командувач зауважив, що на присутній особовий склад усі рубежі нині підготовлено. Водночас здійснюються заходи з підготовки для майбутніх сил, які надійдуть у разі зростання загрози. Окрім цього, польова фортифікація переробляється на довготривалу за допомогою бетону.

Так, протягом тижня укладено понад 3,5 тисячі протитанкових мін, прорито 4,5 кілометра протитанкового рову та 5 тисяч траншей. На оборонних позиціях вже встановлено близько 25 бетонних вогневих споруд.

Зауважимо, з початку 2024 року на Сумщині посилюється робота зі зведення фортифікаційних споруд. За запевненням місцевої влади, проєкту такого масштабу, який мають реалізувати цьогоріч, в області досі не було.

3 січня глава Сумської ОВА Володимир Артюх повідомив, що у 2024 році область продовжує виконувати завдання, визначені президентом України та урядом. У першу чергу це стосується підвищення обороноздатності та захисту населення області.

Раніше начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус заявив, що Росія здатна за кілька тижнів сформувати достатні військові сили для повторного наступу на Чернігівщину.

При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них. Цей орган працюватиме в режимі 24/7 за принципом “оперативного штабу”.

  • На засіданні 5 грудня 2023 року Кабінет Міністрів виділив додатково понад 31,7 млн грн на зведення фортифікаційних споруд в одному з регіонів країни, де тривають активні бойові дії.
  • При Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.
  • Голова Харківської ОДА Олег Синєгубов розповів, що зведені в Харківській області залізобетонні фортифікації руйнують плани ворога.
  • 1 січня командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв повідомив, що понад 500 000 протитанкових мін встановили наші оборонці на півночі країни.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.