На загрозливих напрямках цілодобово триває будівництво оборонних рубежів і споруд – Генштаб

Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

На загрозливих напрямках українські захисники продовжують цілодобово будувати оборонні рубежі і споруди.

Військовослужбовці інженерних військ інженерно-позиційного полку Сил підтримки беззупинно копають траншеї та окопи, будують бліндажі та інші фортифікаційні споруди.

Ці споруди захищатимуть особовий склад, бойову техніку, боєприпаси від ураження противником, а також будуть прихистком від несприятливих погодних умов і місцем відпочинку для особового складу.

Фото : Генштаб ЗСУ

Нагадаємо, що у 2023 році при Міністерстві оборони України створено Міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблемні питання з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та вчасно реагуватиме на них.

Цей орган працюватиме в режимі 24/7 за принципом “оперативного штабу”.

Таке рішення ухвалено під час зустрічі міністра оборони України Рустема Умєрова з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.

Відтак, цей тимчасовий консультативно-дорадчий орган координуватиме зусилля всіх органів військового управління, центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд – аби робота за цим напрямком була системною.

Співголовами Міжвідомчої робочої групи стануть Рустем Умєров та Михайло Федоров.

У планах Міжвідомчої робочої групи – впровадити реформу, щоб визначити зони відповідальності: на першій лінії оборони будівництво фортифікаційних споруд здійснюють військові підрозділи. На другій-третій – Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України через залучення приватних підрядних організацій.

При Міжвідомчій робочій групі вже створено волонтерську бізнес-спільноту, яка висловила готовність оперативно надавати меценатську допомогу в будівництві фортифікаційних споруд на найбільш “гарячих” напрямках. До спільноти увійшли відомі українські компанії з різних галузей: фінанси, ІТ, девелопмент, металургія, логістика, рітейл тощо.

Для впровадження нових підходів уряду буде запропоновано затвердити нову ефективну модель з будівництва фортифікаційних споруд, до якої залучать ресурси Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, обласних військових адміністрацій, приватних підрядників.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.