На Житомирщині почали проводити дослідження мозку із застосуванням штучного інтелекту
Джерело: МОЗ України
У Житомирській обласній клінічній лікарні почали застосовувати штучний інтелект під час проведення діагностичних досліджень.
Це вже пʼятий медичний заклад, що адаптував телемедичне рішення “BrainScan”, яке Україна отримала як гуманітарну допомогу. Раніше пристрій уже почали застосовувати у Роздільній, Одесі, а також у прифронтовому Краматорську.
BrainScan – це хмарне рішення на основі штучного інтелекту, яке виявляє ураження та патології головного мозку людини. Технологія допомагає лікареві отримати альтернативну думку, щоби запобігти можливим лікарським помилкам, та пришвидшує діагностику, коли час є критичним фактором для життя людини.
Як відбувається дослідження?
- BrainScan інтегрується з системами зберігання радіологічних досліджень у медичному закладі;
- Після проведення компʼютерної томографії штучний інтелект автоматично аналізує зображення;
- Алгоритми виявляють потенційні патологічні зміни та підсвічують їх локалізації в головному мозку пацієнта;
- Лікар отримує детальний звіт від BrainScan у вигляді інфографік, теплових мап та структурованого тексту;
- Протягом кількох хвилин після обробки знімка лікар уже може прийняти рішення щодо подальшої діагностики та лікування пацієнта на основі отриманих результатів.
За час адаптації рішення з використанням “BrainScan” проведено понад 600 діагностик головного мозку.
Зазначимо, що Одеса стала першим містом в Україні, де впроваджено пілотний проєкт з телемедицини “BrainScan”.
Проєкт впроваджується Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID “Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні” (LHSS).
- Одеса стала першим містом України, де впроваджено пілотний проєкт з телемедицини BrainScan. Система працює на базі штучного інтелекту для діагностики хвороб головного мозку.
- Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
- Українські та французькі лікарі разом прооперують українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).