НАБУ оголосило в розшук батька Гончаренка: у відповідь нардеп розповів історію своєї сім’ї

Джерело: НАБУ

Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук батька депутата Верховної Ради від “Європейської Солідарності” Олексія Гончаренка – Олексія Костусєва. Його підозрюють у причетності до схеми заволодіння комунальним аеропортом “Одеса”.

“Національне антикорупційне бюро України розшукує підозрюваного у кримінальному провадженні № 52023000000000172 від 13.04.2023, Костусєва Олексія Олексійовича, 29.06.1954 року народження, за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України”, – йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, Олексій Гончаренко прокоментував вручення підозри його батькові та поділився історією своєї сім’ї.

“Батьки розлучилися, коли мені було три роки. Батько взагалі ніяк не брав участі у моєму вихованні, то я змінив прізвище з Костусев на Гончаренко. Це прізвище (дівоче моєї матері) зі мною вже з 6 років.  Ба більше – батька навіть розшукували за несплату аліментів. Це для того, щоб ви розуміли, наскільки “близькими” ми були. Коли я вже подорослішав, то навіть намагався його знайти, бо все таки рідний батько, як-не-як. Але нічого доброго з цього не вийшло. Останній раз ми спілкувались 14!!!! років тому, ще у 2009! Після того жодних контактів з ним не було”, – зазначив депутат. 

Він також додав, що раніше був депутатом Одеської обласної ради і виступав проти приватизації аеропорту.

“Зараз його звинувачують, що він допомагав приватизувати Одеський аеропорт. Тоді я був депутатом Одеської облради і публічно виступав проти цієї оборудки. Для цікавості, загугліть: Гончаренко Одеський аеропорт. Побачите. Ось така історія”, – розповів Гончаренко.

Він також поділився посиланням на матеріал, де він бореться з “тим фактом, що у Одеси крадуть аеропорт”. 

Довідково. У 2011 році два підприємці з Одеси заснували компанію та створили спільне підприємство з міською радою, розділяючи власність в співвідношенні 75/25%. Одержання згоди від депутатів було організоване тодішнім мером міста. У такий спосіб учасники отримали контроль над активами аеропорту на суму 118 мільйонів гривень і доходами в розмірі 2,5 мільярда гривень.

У серпні поточного року, згідно з інформацією від НАБУ, п’ятеро осіб були підозрюваними у причетності до незаконного заволодіння аеропортом “Одеса”. Серед них – одеські підприємці Борис Кауфман і Олександр Борухович (Грановський), колишній мер Одеси Олексій Костусєв, колишній в.о. заступника мера Одеси Анатолій Орловський і директор ТОВ “Одеса аеропорт девелопмент” Олексій Кочанов.

Майбутня мирна угода з Києвом повинна містити пункти про демілітаризацію та денацифікацію України, скасування антиросійських санкцій, відкликання всіх позовів проти РФ і повернення заморожених на Заході російських активів. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, окресливши ключові вимоги Кремля.

Російські війська вдруге за день завдали ударів дронами по Харкову, внаслідок чого виникли пожежі на житлових і громадських об’єктах, є постраждалі.

В Індонезії сталося виверження вулкана Левотобі Лакі-Лакі, розташованого на острові Флорес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що країни, які підтримують “антиамериканську політику” БРІКС, зіткнуться з додатковими 10% тарифами.

Російські безпілотники влучили в будівлю Харківського обласного ТЦК, а також поблизу Запорізького обласного ТЦК, внаслідок чого четверо осіб зазнали поранень.