Нацбанк випустив нову пам’ятну монету «Антонівський міст»
Джерело: Національний банк України
До річниці визволення Херсонщини Національний банк України вводить в обіг нову пам’ятну монету “Антонівський міст”.
Монета присвячена найбільш згадуваному в часи війни мосту в Україні – одній з трьох ключових переправ через Дніпро в Херсонській області, стратегічно важливому об’єкту для регіону та країни в цілому.
За своїми характеристиками обігова пам’ятна монета “Антонівський міст” ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року.
Проте її реверс – тематичний та містить стилізоване зображення Антонівського мосту та річки Дніпро з висоти пташиного лету, а також транспортні розв’язки на обох кінцях мосту.
Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі, в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.
Монету виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом.
Дизайн реверсу монети виконали художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Володимир Дем’яненко.
Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет.
- Національний банк України 27 жовтня ввів у обіг срібну пам’ятну монету номіналом 10 гривень “Українська мова” до Дня української писемності та мови.
- Національний банк України ввів до обігу пам’ятну монету “Український борщ” номіналом 10 гривень.
- 5 вересня з нагоди Дня воєнної розвідки України Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету “Воєнна розвідка України”. Монету присвятили героїчним воїнам-розвідникам, які нині стоять на захисті національних інтересів держави.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.