Нацрада Австрії проголосувала резолюцію на захист викрадених Росією українських дітей
Джерело: пресслужба Верховної Ради
Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.
З проханням підготувати та ухвалити такий документ, як Віцеспікерка українського Парламенту — зверталася особисто до Спікера Національної ради Вальтера Розенкранца під час робочої зустрічі у Відні. Також підіймала це питання на зустрічах з фракціями і депутатами новообраної Нижньої палати австрійського Парламенту, — повідомила заступниця голови ВР Олена Кондратюк.
Цією резолюцією Національна Рада звертається до Федерального Уряду, зокрема Федерального Міністра з питань європейських та міжнародних справ Австрії, із закликом:
- Продовжити зусилля на європейському, міжнародному та двосторонньому рівнях задля захисту та підтримки дітей відповідно до Конвенції ООН з прав дітей.
- Вживати заходів на європейському, міжнародному та двосторонніх рівнях задля повернення депортованих дітей та притягнення до кримінальної відповідальності за ці злочини.
Українська сторона висловила вдячність спікеру Вальтеру Розенкранцу, керівництву, фракціям, авторам резолюції та депутатам Національної ради Австрії за підтримку та принципову позицію щодо повернення всіх викрадених Росією українських дітей.
Додамо, у Монреалі відбулася Міністерська конференція з людського виміру Формули миру. Її учасники ухвалили спільне комюніке, яке включає зобов’язання повернути всіх полонених і депортованих українців.
Учасники конференції погодилися посилити співпрацю України з партнерами та міжнародними організаціями, щоб розв’язати гуманітарні питання та забезпечити дотримання Женевських конвенцій.
Один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українців додому. Також із допомогою посередників запропоновано створити механізми, які дадуть українцям у Росії змогу отримувати консульські послуги.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі назвала країни, що взяли на себе конкретні зобов’язання щодо повернення в Україну депортованих дітей і полонених. Згідно з офіційними даними, за час повномасштабної війни росіяни насильно вивезли з України близько 20 тисяч дітей. Наразі точна кількість депортованих українських дітей невідома.
Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.
Станом на 24 листопада 2023 року до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.
Читайте також: В РФ створили систему «перевиховання» незаконно депортованих українських дітей
- Україні вдалося повернути пʼять дітей 11-16 років із тимчасово окупованих територій Криму, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя.
- На підконтрольну Україні територію вдалося повернути ще трьох дітей, звільнених з окупації, серед яких — дитина військового.
- 7 українських дітей вдалося врятувати з окупованих територій, повідомив голова організації Save Ukraine Микола Кулеба.
Президент Франції Емманюель Макрон в ексклюзивному коментарі для Paris Match розповів про потенційно історичну зустріч президентів Володимира Зеленського і Дональда Трампа, яка відбулася у Базиліці Святого Петра.
Сполучені Штати знову тиснуть на Грецію, аби країна передала Україні свої системи ППО Patriot, раніше розгорнуті в Саудівській Аравії.
Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.
Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.
Правоохоронці викрили голову військово-лікарської комісії обласного центру мобілізації Буковини та його спільника на схемі з виготовлення фіктивних медичних документів для ухилення від військової служби.