Нацрада Австрії проголосувала резолюцію на захист викрадених Росією українських дітей
Джерело: пресслужба Верховної Ради
Національна рада Австрії на засіданні одностайно проголосувала за резолюцію “Захист і допомога українським дітям”, спрямовану на захист та відновлення прав викрадених Росією українських дітей.
З проханням підготувати та ухвалити такий документ, як Віцеспікерка українського Парламенту — зверталася особисто до Спікера Національної ради Вальтера Розенкранца під час робочої зустрічі у Відні. Також підіймала це питання на зустрічах з фракціями і депутатами новообраної Нижньої палати австрійського Парламенту, — повідомила заступниця голови ВР Олена Кондратюк.
Цією резолюцією Національна Рада звертається до Федерального Уряду, зокрема Федерального Міністра з питань європейських та міжнародних справ Австрії, із закликом:
- Продовжити зусилля на європейському, міжнародному та двосторонньому рівнях задля захисту та підтримки дітей відповідно до Конвенції ООН з прав дітей.
- Вживати заходів на європейському, міжнародному та двосторонніх рівнях задля повернення депортованих дітей та притягнення до кримінальної відповідальності за ці злочини.
Українська сторона висловила вдячність спікеру Вальтеру Розенкранцу, керівництву, фракціям, авторам резолюції та депутатам Національної ради Австрії за підтримку та принципову позицію щодо повернення всіх викрадених Росією українських дітей.
Додамо, у Монреалі відбулася Міністерська конференція з людського виміру Формули миру. Її учасники ухвалили спільне комюніке, яке включає зобов’язання повернути всіх полонених і депортованих українців.
Учасники конференції погодилися посилити співпрацю України з партнерами та міжнародними організаціями, щоб розв’язати гуманітарні питання та забезпечити дотримання Женевських конвенцій.
Один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українців додому. Також із допомогою посередників запропоновано створити механізми, які дадуть українцям у Росії змогу отримувати консульські послуги.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі назвала країни, що взяли на себе конкретні зобов’язання щодо повернення в Україну депортованих дітей і полонених. Згідно з офіційними даними, за час повномасштабної війни росіяни насильно вивезли з України близько 20 тисяч дітей. Наразі точна кількість депортованих українських дітей невідома.
Раніше британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.
Нещодавно глава Української держави поінформував, що лише документально Україна може підтвердити депортацію 20 тисяч українських дітей, водночас додав, що цифри можуть бути більшими.
Станом на 24 листопада 2023 року до Росії депортовано або примусово переміщено на ТОТ України понад 19,5 тисячі українських дітей. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що росіяни продовжують депортувати “все нові й нові групи” дітей з України.
Читайте також: В РФ створили систему «перевиховання» незаконно депортованих українських дітей
- Україні вдалося повернути пʼять дітей 11-16 років із тимчасово окупованих територій Криму, Донеччини, Луганщини, Запоріжжя.
- На підконтрольну Україні територію вдалося повернути ще трьох дітей, звільнених з окупації, серед яких — дитина військового.
- 7 українських дітей вдалося врятувати з окупованих територій, повідомив голова організації Save Ukraine Микола Кулеба.
Українська модель, переможниця Miss Ukraine International-2018 Богдана Жупанина (Тарасик), дружина нардепа від “Слуги народу” Андрія Жупанина, повідомила, що її квартира була знищена внаслідок російського обстрілу.
Уночі 22 липня російські війська завдали удару керованою авіабомбою по житловому будинку в Краматорську на Донеччині.
Днями противник прорвався у Покровськ через нестачу піхоти в українському підрозділі та помилки в оцінці обстановки. Ситуацію вдалося стабілізувати силами 155 ОМБр і 68 ОЄБр. Нині триває ліквідація диверсійної групи росіян.
У російському полоні помер житель тимчасово окупованого Енергодара Олександр Марков. Літнього хворого чоловіка заарештували ще 8 травня 2024 року, повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський зазначив, що політичне рішення країн G7 є головним для конфіскації заморожених активів РФ.