Надходження до місцевих бюджетів України збільшились на 15% порівняно з минулим роком

Джерело: Міністерство фінансів України

Заступник міністра фінансів Денис Улютін повідомив, що станом на сьогодні надходження до місцевих бюджетів збільшились на 15% порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Відтак, за його словами, навіть в умовах воєнного стану виконання місцевих бюджетів має позитивну динаміку порівняно з показниками минулого року. Спостерігається поступове повернення до попередніх темпів зростання дохідної частини місцевих бюджетів.

“Станом на 1 грудня 2023 року до загального фонду місцевих бюджетів, без урахування міжбюджетних трансфертів, надійшло 407,3 млрд грн, або на 52,8 млрд грн (+15%) більше порівняно з відповідним періодом 2022 року. І що важливо – капітальні видатки становлять 187 млрд грн, а це майже 26% усіх видатків місцевих бюджетів”, – повідомив Денис Улютін.

Також він зауважив, що зараз продовжується робота для посилення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування. За його словами, триває робота над удосконаленням бюджетного та податкового законодавства, зокрема розроблено проєкт закону щодо надання додаткових повноважень органам місцевого самоврядування в частині адміністрування місцевих податків і зборів, який наразі опрацьовують зацікавлені органи.

Також заплановано удосконалення механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів з урахуванням оновлених повноважень місцевих органів влади.

Денис Улютін наголосив, що на наступний рік заплановано низку трансфертів, спрямованих на відновлення регіонів та підтримку населення, зокрема передбачено 33,4 млрд грн додаткової дотації місцевим бюджетам, які найбільш постраждали у період війни.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

​Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.