Найбільша газета Південної Америки LA NACION закликала спорядити Україні всі доступні у світі винищувачі F-16
Джерело: LA NACION
Провідна газета Аргентини LA NACION опублікувала статтю під назвою “Яке рішення дозволить Аргентині зміцнити безпеку, заощадити кошти та припинити геноцид в Україні”, у якій наводяться аргументи, чому Україні потрібно передати всі доступні у світі винищувачі F-16.
Журналісти нагадали, що під час липневого саміту НАТО у Вільнюсі Україну запевнили у передачі декількох десятків американських вживаних винищувачів F-16 для захисту неба від російських авіаударів. Ці літаки, як очікується, надійдуть з Нідерландів, Данії чи Норвегії, оскільки їх планують змінювати на дорогі сучасні літаки п’ятого покоління F-35.
“Зараз в аргентинському уряді та суспільстві розглядається можливість закупівлі тих самих вживаних F-16 у Данії. Ми без жодної зверхності та з великою повагою до суверенітету Аргентини пропонуємо поміркувати над такими аргументами, які Україна здобула великою ціною у війні з Росією”, – йдеться у матеріалі.
За словами співрозмовників газети, спочатку необхідно зважено оцінити рівень загроз для Аргентини.
“Росія використовує Ту-95 і Ту-22М для завдавання ракетних ударів по українських містах. Якби Україна не піддавалася на вмовляння і тиск іноземних урядів, а самостійно ухвалювала рішення, ризик агресії був би набагато нижчим. Росія боялася б отримати пропорційну збройну відповідь. Зараз в України, на жаль, немає можливості й часу вибирати. Навіть вживані данські чи голландські F-16 для них – дуже важливі. Проте якби Україна могла повернутися назад у часі, ми б робили ставку на передові технології та на незалежних постачальників”, – сказано в газеті.
Журналісти стверджують, що війна продемонструвала те, що перевага в технологіях дорівнює перевазі на полі бою та заощаджує кошти у довгостроковій перспективі.
Зазначено, що Україна досі користується старими радянськими винищувачами МіГ-29, запас міцності яких вичерпується і не відновлюється. Те саме чекає і на F-16, які є “ровесниками-суперниками” радянських літаків. США і НАТО відмовляються від них, замінюючи сучасними літаками п’ятого покоління F-35.
Водночас обслуговування F-16 для всіх інших користувачів буде дорогим і важким через нестачу запасних частин на тлі переорієнтування промисловості на новіші зразки.
“Україну це не лякає, бо вона отримає ці літаки безоплатно, і вони є витратним матеріалом на полі бою. А от потенційним покупцям цих повітряних систем варто задуматися про баланс витрат і ефективності у разі закупівлі”, – зауважили у виданні.
При цьому журналісти наголосили, що Україна потребує винищувачів вже зараз.
“Ці вживані літаки потрібні Україні зараз на полі бою для звільнення своїх окупованих територій та порятунку людей від воєнних злочинів, а дітей – від депортації до Росії. Це ще один, український і емоційний аргумент, з яким ми звертаємося до аргентинського суспільства. На нашу думку, якщо Аргентина розгляне інші варіанти, вона не лише отримає новітню зброю і заощадить кошти на обслуговуванні, а й зможе протидіяти геноциду в Україні”, – резюмували в газеті.
- 16 липня радник США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Сполучені Штати дозволять європейським країнам розпочати навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Раніше повідомлялося, що Європа очікує офіційного схвалення.
- 23 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен запевнив, що Україна отримає винищувачі F-16, одначе, їхнє постачання займе кілька місяців — незалежно від того, коли буде прийнято рішення.
- Українська система Delta пройшла тести НАТО й готова інтегрувати винищувачі F-16.
- Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що коаліцію з навчання українських пілотів на винищувачах F-16 офіційно сформовано.
30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.
Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.
Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.
Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.
Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.