Найбільша газета Південної Америки LA NACION закликала спорядити Україні всі доступні у світі винищувачі F-16

Джерело: LA NACION

Провідна газета Аргентини LA NACION опублікувала статтю під назвою “Яке рішення дозволить Аргентині зміцнити безпеку, заощадити кошти та припинити геноцид в Україні”, у якій наводяться аргументи, чому Україні потрібно передати всі доступні у світі винищувачі F-16.

Журналісти нагадали, що під час липневого саміту НАТО у Вільнюсі Україну запевнили у передачі декількох десятків американських вживаних винищувачів F-16 для захисту неба від російських авіаударів. Ці літаки, як очікується, надійдуть з Нідерландів, Данії чи Норвегії, оскільки їх планують змінювати на дорогі сучасні літаки п’ятого покоління F-35.

“Зараз в аргентинському уряді та суспільстві розглядається можливість закупівлі тих самих вживаних F-16 у Данії. Ми без жодної зверхності та з великою повагою до суверенітету Аргентини пропонуємо поміркувати над такими аргументами, які Україна здобула великою ціною у війні з Росією”, – йдеться у матеріалі.

За словами співрозмовників газети, спочатку необхідно зважено оцінити рівень загроз для Аргентини.

“Росія використовує Ту-95 і Ту-22М для завдавання ракетних ударів по українських містах. Якби Україна не піддавалася на вмовляння і тиск іноземних урядів, а самостійно ухвалювала рішення, ризик агресії був би набагато нижчим. Росія боялася б отримати пропорційну збройну відповідь. Зараз в України, на жаль, немає можливості й часу вибирати. Навіть вживані данські чи голландські F-16 для них – дуже важливі. Проте якби Україна могла повернутися назад у часі, ми б робили ставку на передові технології та на незалежних постачальників”, – сказано в газеті.

Журналісти стверджують, що війна продемонструвала те, що перевага в технологіях дорівнює перевазі на полі бою та заощаджує кошти у довгостроковій перспективі.

Зазначено, що Україна досі користується старими радянськими винищувачами МіГ-29, запас міцності яких вичерпується і не відновлюється. Те саме чекає і на F-16, які є “ровесниками-суперниками” радянських літаків. США і НАТО відмовляються від них, замінюючи сучасними літаками п’ятого покоління F-35.

Водночас обслуговування F-16 для всіх інших користувачів буде дорогим і важким через нестачу запасних частин на тлі переорієнтування промисловості на новіші зразки.

“Україну це не лякає, бо вона отримає ці літаки безоплатно, і вони є витратним матеріалом на полі бою. А от потенційним покупцям цих повітряних систем варто задуматися про баланс витрат і ефективності у разі закупівлі”, – зауважили у виданні.

При цьому журналісти наголосили, що Україна потребує винищувачів вже зараз.

“Ці вживані літаки потрібні Україні зараз на полі бою для звільнення своїх окупованих територій та порятунку людей від воєнних злочинів, а дітей – від депортації до Росії. Це ще один, український і емоційний аргумент, з яким ми звертаємося до аргентинського суспільства. На нашу думку, якщо Аргентина розгляне інші варіанти, вона не лише отримає новітню зброю і заощадить кошти на обслуговуванні, а й зможе протидіяти геноциду в Україні”, – резюмували в газеті.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.

Суд призначив черкащанці довічне позбавлення волі за держзраду. Жінка передавала ФСБ РФ дані про військові об’єкти.