Найбільша у світі квітка-паразит рафлезія перебуває під загрозою зникнення – The Guardian
Джерело: The Guardian
За словами вчених, найбільша у світі квітка-паразит рафлезія знаходиться під загрозою зникнення через руйнування середовища існування.
Як розповіли у виданні, загалом існує 42 види рафлезії, і дослідники попереджають, що всі вони перебувають під загрозою зникнення через руйнування лісового середовища існування в Південно-Східній Азії.
Зокрема, через те, що квіти, як правило, приховані впродовж усього свого життєвого циклу, вони мало досліджені, і все ще виявляються нові види. Вважається, що багато популяцій налічують кілька сотень рослин. Дослідники наголошують, що такі популяції можуть зникнути ще до того, як вони стануть відомими науці.
Примітно, що лише один вид (Rafflesia magnifica) занесено до списку Міжнародного союзу охорони природи, як ті, що зникають. Утім, дослідники хочуть, щоб усі види було додано до Червоного списку видів, що перебувають під загрозою зникнення МСОП.
Так, вони закликають до більшого захисту середовища проживання, кращого розуміння існуючих видів та нових методів їх розмноження. Дотепер спроби зробити це в ботанічних садах мали обмежений успіх.
ДОВІДКОВО. Рафлезія – рослина-паразит, яка не має листя, стебел і коріння та не здатна до фотосинтезу. Натомість вона витягує їжу та воду з ліан. Розповсюджена в тропічних джунглях Брунею, Індонезії, Малайзії, Філіппін і Таїланду. Рафлезія проводить більшу частину свого життя прихованою всередині лози, але потім дає бутон, який перетворюється в гігантську квітку: деякі досягають в діаметрі більше метра. Квітка запилюється мухами, яких приваблює виглядом і запахом гнилого м’яса.
- Інвазійні види рослин і тварин ширяться світом із “безпрецедентною швидкістю”. Це становить загрозу не лише екосистемам, куди прибувають чужорідні види, а може завдати шкоди здоров’ю та способу життя людей.
- У долині Вакатіпу-Ваймаорі, альпійській місцевості Південного острова Нової Зеландії, випустили птахів такахе. Ці тварини не вміють літати та їх десятиліттями вважали вимерлими.
Очільник МЗС Естонії Маргус Цахкна вважає, що у випадку досягнення Дональдом Трампом мирної угоди між Києвом та Москвою, Європа повинна бути готова відправити війська в Україну для підкріплення домовленностей.
Цього тижня Білорусь проведе навчання поліціянтів перед президентськими виборами в країні в січні, щоб гарантувати запобігання “проявам екстремізму і тероризму”, повідомило міністерство внутрішніх справ країни у вівторок, 19 листопада.
Росія почала масове виробництво мобільних бомбосховищ, які можуть захистити від різноманітних техногенних загроз і природних катаклізмів, включаючи радіацію та ударні хвилі, повідомив науково-дослідний інститут МНС.
Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Глухові на Сумщині зросла кількість загиблих унаслідок атаки російських безпілотників по місцевому гуртожитку.