Найбільша у світі квітка-паразит рафлезія перебуває під загрозою зникнення – The Guardian

Джерело: The Guardian

За словами вчених, найбільша у світі квітка-паразит рафлезія знаходиться під загрозою зникнення через руйнування середовища існування.

Як розповіли у виданні, загалом існує 42 види рафлезії, і дослідники попереджають, що всі вони перебувають під загрозою зникнення через руйнування лісового середовища існування в Південно-Східній Азії.

Зокрема, через те, що квіти, як правило, приховані впродовж усього свого життєвого циклу, вони мало досліджені, і все ще виявляються нові види. Вважається, що багато популяцій налічують кілька сотень рослин. Дослідники наголошують, що такі популяції можуть зникнути ще до того, як вони стануть відомими науці.

Примітно, що лише один вид (Rafflesia magnifica) занесено до списку Міжнародного союзу охорони природи, як ті, що зникають. Утім, дослідники хочуть, щоб усі види було додано до Червоного списку видів, що перебувають під загрозою зникнення МСОП.

Так, вони закликають до більшого захисту середовища проживання, кращого розуміння існуючих видів та нових методів їх розмноження. Дотепер спроби зробити це в ботанічних садах мали обмежений успіх.

ДОВІДКОВО. Рафлезія – рослина-паразит, яка не має листя, стебел і коріння та не здатна до фотосинтезу. Натомість вона витягує їжу та воду з ліан. Розповсюджена в тропічних джунглях Брунею, Індонезії, Малайзії, Філіппін і Таїланду. Рафлезія проводить більшу частину свого життя прихованою всередині лози, але потім дає бутон, який перетворюється в гігантську квітку: деякі досягають в діаметрі більше метра. Квітка запилюється мухами, яких приваблює виглядом і запахом гнилого м’яса.

Міністерство освіти Італії зобов’язало школи заборонити використання гендерно-нейтральних символів, зазначивши, що вони є “незрозумілими й порушують правила італійської граматики”.

3 квітня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підписав розпорядження про початок офіційного виходу з Міжнародного кримінального суду.

Журналісти проєкту “Схеми” з’ясували, що Ірина Шило, тодішня дружина колишнього радника Офісу президента та співробітника Служби безпеки України Артема Шила, якого підозрюють у заволодінні коштами “Укрзалізниці” , в 2021-2022 роках купила в Дубаї нерухомості на 4,3 мільйона доларів.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Вчителька історії із Києва Марія Воротило опублікувала матеріали нового підручника з історії України для 11 класу, в якому йдеться, зокрема, про повномасштабне вторгнення. За її словами, “є цілий ряд питань до Міносвіти”.