Найбільший експортер рису у світі, Індія розглядає заборону на його вивезення — Bloomberg
Джерело: Bloomberg.
Найбільший у світі експортер рису у світі – Індія – розглядає можливість введення заборони на його вивезення за кордон. Ембарго не розглядають лише на басматі.
У такий спосіб уряд Індії хоче боротися з інфляцією.
Такий крок може знизити внутрішні ціни, але створить ризик ще більшого зростання цін у світі. Рис – основний харчовий продукт приблизно для половини населення світу, на Азію припадає близько 90% світового постачання”, – пише видання.
У світі частка експорту рису Індією становить близько 40%. Країна його продає до понад ста держав світу. Здебільшого купують рис у цього продавця Бенін, Китай, Сенегал, Кот-д’Івуар і Того.
Торік країна заборонила експорт подрібненого рису та ввела 20%-е мито на вивезення білого та коричневого рису. Ще Індія обмежила експорт пшениці й цукру. Цього року в Делі роздрібні ціни на рис зросли приблизно на 15%. У середньому по країні середня вартість збільшилась на 8%.
Наступного року до парламенту Індії відбудуться вибори.
- Індія закуповує озброєння у США на мільярди доларів, у такий спосіб країна прагне позбутися залежності від російського оборонного обладнання та рухатися в бік країн Заходу.
Найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.
Після перемоги над Тайсоном Ф’юрі Олександр Усик здивував світ, піднявши на ринзі шаблю гетьмана Івана Мазепи. Цей момент став не лише символом спортивного тріумфу, але й потужним культурним жестом, який привернув увагу до української історії.
У США несподівано зникла 81-річна конгресвумен республіканка Кей Грейнджер. Вона не з’являлася на робочому місці з середини липня, ігнорувала телефонні дзвінки колег та не відповідала на повідомлення.
У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.
Поки полтавський лелека Грицько – у теплих краях, науковці запустили прямий ефір з годівниці в Національному природному парку “Пирятинський”.