Найбільший у світі айсберг рухається до острова в Атлантиці
Джерело: Sky News
Найбільший у світі айсберг A23 вагою в трильйон тонн рухається до острова Південної Джорджії, у південній Атлантиці.
“Мегаберг” перебував на одному місці у морі Ведделла.
Як розповіли науковці, у листопаді 2023 року айсберг почав рухатися зі свого місця вперше за понад три десятиліття.
A23, який удвічі більший за англійський регіон Великий Лондон і заввишки 40 метрів, наблизиться до віддаленого острова Південної Джорджії поблизу Антарктиди протягом наступних двох-чотирьох тижнів.
За словами експертів, якщо айсберг вклиниться в мілководдя поблизу острова, він може перекрити життєво важливі шляхи для пінгвінів, які завдяки їм отримують їжу для себе та своїх пташенят.
Це означатиме, що пінгвіни-батьки повинні будуть плисти далі, витрачаючи більше енергії та повертаючись із меншою кількістю їжі для свого потомства.
“Це може різко збільшити рівень смертності серед пінгвінів”, – зауважили вчені.
Зазначається, що хоча A23a становить загрозу для колонії пінгвінів у Південній Джорджії, він не становить більшої небезпеки для загальної популяції пінгвінів. Згодом A23a розпадеться на менші айсберги й розтане, як це роблять айсберги.
- Найбільший у світі айсберг вирвався на свободу і рухається далі.
26 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що легендарний військовий Михайло Драпатий відтепер відповідатиме за Харківський та Донецький напрямки: він очолив ОСУВ “Хортиця”.
НАТО почало надавати оборонній промисловості деякі суворо засекречені цільові показники. Відповідні дані визначають, яке саме озброєння та обладнання потрібно виробляти країнам-членам альянсу.
20 січня Державне бюро розслідувань повідомило про затримання кількох офіцерів ЗСУ – генерала Юрія Галушкіна, екскомандира 125-ї ОБТрО генерала Артура Горбенка і комбата 415 стрілецького батальйону 23-ї ОМБр полковника Іллі Лапіна. Їх звинувачують у злочинах, передбачених статтями 425 та 429 Кримінального кодексу – недбале ставлення до військової служби та самовільне залишення поля бою.
Деякі європейські уряди побоюються, що після України глава РФ Володимир Путін може направити свої армії на них. Ізоляціоністська політика Білого дому може не допомогти, якщо це станеться.
Вранці 26 січня у Білорусі стартували президентські “вибори”. Попередні результати екзитполів у Білорусі свідчать, що за Олександра Лукашенка “проголосували” 87,6% виборців. Раніше Центральна виборча комісія повідомила, що явка на виборах становила 81,50% від кількості зареєстрованих виборців.