Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії «зламали кібергрупи, пов’язані з РФ й КНР»
Джерело: The Guardian
Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.
Британська влада не має точної інформації, коли ІТ-системи зламали вперше. Водночас джерела видання поінформували, що порушення вперше виявлені ще в 2015 році. Тоді експерти зрозуміли, що в комп’ютерній мережі Селлафілда вбудовано шкідливе програмне забезпечення.
Розслідування, проведене газетою, виявило, що ІТ-системи в Селлафілді були зламані кібергрупами, тоді як джерела припускають, що вони, ймовірно, отримали доступ до конфіденційних матеріалів високого рівня.
Джерела припускають, що, ймовірно, іноземні хакери отримали доступ до найвищих рівнів конфіденційних матеріалів на сайті, — зазначили у виданні.
Повідомляється, що минулого року об’єкт взяли під спецконтроль. Одначе, у майбутньому планують притягнути до відповідальності винних за ситуацію.
Довідка. Атомний комплекс Селлафілд відкрили у 1956 році. Об’єкт займає шість квадратних кілометрів площі на узбережжі Ірландського моря та є одним із найнебезпечніших у світі. У різні роки на комплексі виробляли збройовий плутоній (від 1950 року), виготовляли паливо для АЕС, переробляли відпрацьоване ядерне паливо, працювала АЕС (від 1956 до 1983 року). Комплекс перейменовували на Віндскейл, але 1981 року назву повернуто. Нині на ньому розташоване найбільше сховище плутонію на планеті, а також розлоге сміттєзвалище ядерних відходів.
- Дві групи російських хакерів намагалися зірвати саміт оборонного альянсу НАТО у Вільнюсі, поширюючи дезінформацію та очевидні розвідувальні документи в Інтернеті, повідомила дослідницька компанія соціальних мереж Graphika.
- У грудні близько 150 експертів НАТО з кібербезпеки зібралися у бежевій будівлі в центрі засніженої столиці Естонії, щоб підготуватися до кібервійни.
- Литовський національний центр управління кризами підтвердив, що потенційний витік даних саміту НАТО, пов’язаний зі зламом урядових систем Литви.
- Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували спроби російської воєнної розвідки отримати доступ до бойової системи обміну даних Збройних сил України.
- Завершуючи саміт НАТО, присвячений війні в Україні та іншим викликам, які швидко змінюються, президент США Джо Байден пообіцяв, що Альянс протистоятиме російській агресії стільки, скільки буде потрібно.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.