Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії «зламали кібергрупи, пов’язані з РФ й КНР»

Джерело: The Guardian

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.

Британська влада не має точної інформації, коли ІТ-системи зламали вперше. Водночас джерела видання поінформували, що порушення вперше виявлені ще в 2015 році. Тоді експерти зрозуміли, що в комп’ютерній мережі Селлафілда вбудовано шкідливе програмне забезпечення.

Розслідування, проведене газетою, виявило, що ІТ-системи в Селлафілді були зламані кібергрупами, тоді як джерела припускають, що вони, ймовірно, отримали доступ до конфіденційних матеріалів високого рівня.

Джерела припускають, що, ймовірно, іноземні хакери отримали доступ до найвищих рівнів конфіденційних матеріалів на сайті, — зазначили у виданні.

Повідомляється, що минулого року об’єкт взяли під спецконтроль. Одначе, у майбутньому планують притягнути до відповідальності винних за ситуацію.

Довідка. Атомний комплекс Селлафілд відкрили у 1956 році. Об’єкт займає шість квадратних кілометрів площі на узбережжі Ірландського моря та є одним із найнебезпечніших у світі. У різні роки на комплексі виробляли збройовий плутоній (від 1950 року), виготовляли паливо для АЕС, переробляли відпрацьоване ядерне паливо, працювала АЕС (від 1956 до 1983 року). Комплекс перейменовували на Віндскейл, але 1981 року назву повернуто. Нині на ньому розташоване найбільше сховище плутонію на планеті, а також розлоге сміттєзвалище ядерних відходів.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.