Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії «зламали кібергрупи, пов’язані з РФ й КНР»
Джерело: The Guardian
Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.
Британська влада не має точної інформації, коли ІТ-системи зламали вперше. Водночас джерела видання поінформували, що порушення вперше виявлені ще в 2015 році. Тоді експерти зрозуміли, що в комп’ютерній мережі Селлафілда вбудовано шкідливе програмне забезпечення.
Розслідування, проведене газетою, виявило, що ІТ-системи в Селлафілді були зламані кібергрупами, тоді як джерела припускають, що вони, ймовірно, отримали доступ до конфіденційних матеріалів високого рівня.
Джерела припускають, що, ймовірно, іноземні хакери отримали доступ до найвищих рівнів конфіденційних матеріалів на сайті, — зазначили у виданні.
Повідомляється, що минулого року об’єкт взяли під спецконтроль. Одначе, у майбутньому планують притягнути до відповідальності винних за ситуацію.
Довідка. Атомний комплекс Селлафілд відкрили у 1956 році. Об’єкт займає шість квадратних кілометрів площі на узбережжі Ірландського моря та є одним із найнебезпечніших у світі. У різні роки на комплексі виробляли збройовий плутоній (від 1950 року), виготовляли паливо для АЕС, переробляли відпрацьоване ядерне паливо, працювала АЕС (від 1956 до 1983 року). Комплекс перейменовували на Віндскейл, але 1981 року назву повернуто. Нині на ньому розташоване найбільше сховище плутонію на планеті, а також розлоге сміттєзвалище ядерних відходів.
- Дві групи російських хакерів намагалися зірвати саміт оборонного альянсу НАТО у Вільнюсі, поширюючи дезінформацію та очевидні розвідувальні документи в Інтернеті, повідомила дослідницька компанія соціальних мереж Graphika.
- У грудні близько 150 експертів НАТО з кібербезпеки зібралися у бежевій будівлі в центрі засніженої столиці Естонії, щоб підготуватися до кібервійни.
- Литовський національний центр управління кризами підтвердив, що потенційний витік даних саміту НАТО, пов’язаний зі зламом урядових систем Литви.
- Кіберфахівці Служби безпеки України заблокували спроби російської воєнної розвідки отримати доступ до бойової системи обміну даних Збройних сил України.
- Завершуючи саміт НАТО, присвячений війні в Україні та іншим викликам, які швидко змінюються, президент США Джо Байден пообіцяв, що Альянс протистоятиме російській агресії стільки, скільки буде потрібно.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що питання членства України в НАТО як найдієвіша гарантія безпеки для України не може бути знято з порядку денного під час майбутніх мирних перемовин.
У парк для тварин в графстві Кент, Південно-Східна Англія, доставили чотирьох левів з України – Рорі, Ванду, Ліру та Амані.
Жителька Харкова Ольга Толстая три роки займається виготовленням традиційних українських прикрас, гроші з продажу яких витрачає на годування та лікування котів у постраждалому від російських обстрілів житловому районі Північна Салтівка.
Співзасновник Netflix Рід Гастінгс, який зараз є виконавчим директором стримінгу, пожертвував 2 мільйони доларів благодійній організації “White Stork”, яка надає допомогу Україні.
Президент США Дональд Трамп заявив, що планує провести телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним 18 березня, щоб обговорити війну РФ проти України.