Найстаріший чоловік у світі, венесуелець Хуан Вісенте Перес Мора, помер у віці 114 років

Джерело: Ніколас Мадуро/X

Венесуелець Хуан Вісенте Перес Мора, який у 2022 році був занесений до Книги рекордів Гіннеса як найстаріший чоловік у світі, помер у віці 114 років.

“Я обіймаю і висловлюю співчуття його сім’ї та всьому місту Ель-Кобре, штат Тачира. Нехай Бог прийме його у своїй святій славі!” — зазначив президент Венесуели Ніколас Мадуро.

Згідно з даними Гіннесса, 4 лютого 2022 року Перес був офіційно визнаний найстарішим чоловіком у світі, коли йому було 112 років і 253 дні.

Хуан Вісенте Перес Мора народився 27 травня 1909 року в Ель-Кобре (Тачира, Венесуела). В дитинстві Перес працював на фермі зі своїм батьком та братами. 

“У п’ятирічному віці він почав працювати разом зі своїм татом і братами в сільському господарстві та допомагав у зборі цукрової тростини та кави”, — йдеться в заяві Гіннеса від 2022 року.

Пізніше Перес став шерифом і відповідав за вирішення земельних і сімейних суперечок, продовжуючи працювати в сільському господарстві.

У нього є 11 дітей та станом на 2022 рік він мав 41 онука, 18 правнуків і 12 праправнуків.

У травні 2019 року він відсвяткував своє 110-річчя, ставши першим відомим чоловіком-довгожителем із Венесуели. В 2022 році, після смерті 112-річного Сатурніно де ла Фуенте Гарсія з Іспанії, Перес Мора став найстарішим живим чоловіком у світі.

Він також входив в топ 4 найстаріших чоловіків у світовій історії.

Опитування показало, що 47% українських біженців у Норвегії заявили, що не планують повертатися до України навіть після завершення війни. Лише 10% респондентів висловили бажання повернутися додому.

Менеджер Василя Ломаченка, Егіс Клімас, повідомив, що український боксер незабаром пройде медичне обстеження спини в Україні, яке визначить його подальшу участь у професійному спорті. За словами Клімаса, результати цього обстеження стануть ключовими для рішення щодо кар’єри дворазового олімпійського чемпіона у 2025 році.

Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.

Масштабний флешмоб, у якому українці з підконтрольних Україні територій вітають українців на тимчасово окупованих, поширюється в мережі. Запустили акцію учасники гурту МУР, зробивши відео на знак подяки тим українцям, що в окупації лишаються вірними Україні.

Шведські організації з поховання планують придбати додаткові ділянки землі, щоб бути готовими до масових поховань у разі війни.