Намагання республіканців зменшити допомогу США для України провалились – NYT

Джерело: The New York Times
Окремі представники Республіканської партії намагались зірвати ухвалення законопроєкту про оборону на 886 млрд доларів, вимагаючи скоротити фінансову допомогу Україні.
12 липня Палата представників продовжила спробу ухвалити законопроєкт про оборону на суму 886 мільярдів доларів, який передбачає підвищення зарплати військовослужбовцям на 5,2% протидію агресивним крокам Китаю та Росії та створення спеціального генерального інспектора для нагляду за допомогою США Україні.
Водночас невелика група ультраконсервативних республіканців погрожувала заблокувати законодавство про оборону, якщо їхні пропозиції, зокрема припинення допомоги США Україні, не будуть винесені на голосування.
Спікер Кевін Маккарті провів голосування в палаті за десятки запропонованих змін.
Палата представників переважною більшістю голосів відхилила дві спроби республіканців скоротити військову допомогу США Україні.
Зокрема правку Марджорі Тейлор Грін, республіканки від штату Джорджія, яка вимагала припинити програму навчання та оснащення українських військових на 300 млн, яка діяла 10 років, підтримали лише 89 осіб, тоді як 341 були проти.
Другу правку від республіканця Метта Гетца, представника штату Флорида, щодо заборони надсилання будь-якої допомоги Україні з питань безпеки, підтримали 70 осіб, тоді як 358 були проти.
Таким чином, обидві правки республіканців щодо допомоги Україні були відхилені. В обох випадках, під час голосувань їх підтримали виключно представники Республіканської партії.
Ці результати стали перемогою основних республіканців, які захищали військову допомогу США Україні як життєво важливу для протидії російській агресії та, як очікується, підтримають адміністрацію Байдена, коли вона звернеться до Конгресу з проханням схвалити додаткові кошти для України, ймовірно, цієї осені.
Проте це голосування також засвідчило зростання антиукраїнської позиції серед республіканців, оскільки навесні лише 57 представників партії були проти пакету військової та гуманітарної допомоги Україні на 40 мільярдів доларів.
- Колишній президент США Дональд Трамп та губернатор Флориди Рон Десантіс виступили проти надання касетних боєприпасів Україні.
15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей.
Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.
Міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі розкритикував рішення регіональної влади провести концерт за участю Валерія Гергієва, диригента й соратника очільника Кремля Володимира Путіна.
Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.