Намагання республіканців зменшити допомогу США для України провалились – NYT

Джерело: The New York Times

Окремі представники Республіканської партії намагались зірвати ухвалення законопроєкту про оборону на 886 млрд доларів, вимагаючи скоротити фінансову допомогу Україні.

12 липня Палата представників продовжила спробу ухвалити законопроєкт про оборону на суму 886 мільярдів доларів, який передбачає підвищення зарплати військовослужбовцям на 5,2% протидію агресивним крокам Китаю та Росії та створення спеціального генерального інспектора для нагляду за допомогою США Україні.

Водночас невелика група ультраконсервативних республіканців погрожувала заблокувати законодавство про оборону, якщо їхні пропозиції, зокрема припинення допомоги США Україні, не будуть винесені на голосування.

Спікер Кевін Маккарті провів голосування в палаті за десятки запропонованих змін.

Палата представників переважною більшістю голосів відхилила дві спроби республіканців скоротити військову допомогу США Україні.

Зокрема правку Марджорі Тейлор Грін, республіканки від штату Джорджія, яка вимагала припинити програму навчання та оснащення українських військових на 300 млн, яка діяла 10 років, підтримали лише 89 осіб, тоді як 341 були проти.

Другу правку від республіканця Метта Гетца, представника штату Флорида, щодо заборони надсилання будь-якої допомоги Україні з питань безпеки, підтримали 70 осіб, тоді як 358 були проти.

Таким чином, обидві правки республіканців щодо допомоги Україні були відхилені. В обох випадках, під час голосувань їх підтримали виключно представники Республіканської партії.

Ці результати стали перемогою основних республіканців, які захищали військову допомогу США Україні як життєво важливу для протидії російській агресії та, як очікується, підтримають адміністрацію Байдена, коли вона звернеться до Конгресу з проханням схвалити додаткові кошти для України, ймовірно, цієї осені.

Проте це голосування також засвідчило зростання антиукраїнської позиції серед республіканців, оскільки навесні лише 57 представників партії були проти пакету військової та гуманітарної допомоги Україні на 40 мільярдів доларів.

29 років тому, 5 грудня, США, Велика Британія та Росія у Будапешті (Угорщина) підписали меморандум про надання Україні гарантій безпеки з боку ядерних держав в обмін на відмову України від ядерної зброї.

З 24 лютого 2022 року по 1 грудня 2023 року Фонд Порошенка спільно з ГО “Справа Громад” витратив на допомогу ЗСУ 3 902 504 000 гривень (понад 112 млн доларів США).

Окупанти продовжують штурмувати Авдіївку. Зокрема ворог зосередився навколо Степового, що на півночі від Авдіївки.

Непал заявив, що попросив Росію не вербувати своїх громадян до армії РФ та негайно відправити тіла загиблих назад до Непалу після того, як виявилося, що шість солдатів, які служили в російській армії, були вбиті.

Заблокування українсько-польського кордону призвело до зниження обсягів експорту через прикордонні пункти пропуску на 40%. Це своєю чергою призвело до втрат у державному бюджеті на суму 9,3 мільярда гривень через неприйняття митних платежів.