Намагання РФ посіяти ворожнечу між Україною та Польщею зазнали невдачі – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW вважають, що РФ намагалась посіяти ворожнечу між Україною та її союзниками з центральної Європи, зокрема Польщею. Однак, додали експерти, ці намагання, найімовірніше, зазнали невдачі.

Такого висновку експерти дійшли через заяву президента Польщі Анджея Дуди від 22 вересня, у якій він підтвердив міцність польсько-українських відносин.

Він також пояснив заяву прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького від 21 вересня про те, що РП більше не надаватиме озброєння Україні. За словами Дуди, Польща продовжить виконувати зобов’язання щодо допомоги Україні, а заява Моравецького стосувалась нового озброєння, яке закуповує Польща для власної армії.

Дуда також заявив, що потенційний конфлікт між двома країнами щодо експорту українського зерна європейськими сухопутними шляхами не суттєво впливає на відносини двох країн.

Фахівці нагадали, що раніше оцінювали атаки РФ на українську портову та зернову інфраструктури, як намагання Кремля погіршити відносини країни з західними сусідами.

Однак швидке нагадування Польщі, що вона не відмовиться від своїх зобов’язань вказує на те, що намагання РФ посварити держави не мали успіху, на який сподівались у Кремлі.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.