Напад ХАМАС є найбільшим провалом ізраїльської розвідки за 50 років – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС в суботу, 7 жовтня, може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
Як розповіли у виданні, атака включала в себе десятки інфільтраційних операцій на суші і на морі, а також ракетні обстріли. Це досить складний напад, який передбачає таке планування і координацію, що розвідувальні служби повинні були б помітити.
Попри заяви ізраїльських офіційних осіб, що палестинські бойовики готуються до нападу, час і масштаби нападу, здається, стали для прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу несподіванкою. Ізраїль і його союзник США, які виділили Ізраїлю 3,3 мільярда доларів на оборонні витрати у 2022 році, будуть аналізувати, хто несе найбільшу відповідальність, і як це сталося.
“Мене шокує, що вони змогли це зробити, і Ізраїль або Сполучені Штати не звернули на це уваги. Непідготовленість, відсутність військ вздовж кордону, відсутність паркану вздовж кордону, за який вони заплатили мільйони шекелів”, – прокоментував Мартін Індик, колишній посол США в Ізраїлі і член Ради з міжнародних відносин.
Зазначено, що атака сталася через 50 років після того, як Ізраїль не зміг запобігти несподіваному нападу, яку Єгипет і Сирія здійснили під час єврейського свята Йом Кіпур (Судного дня). Тоді через провал розвідки вирішили створити комісію, яка мала з’ясувати, що пішло не так.
За словами ізраїльських офіційних осіб, ще занадто рано говорити про те, що пішло не так. До того ж вони відкинули будь-яке порівняння з 1973 роком.
“Реальна проблема полягає в тому, що ізраїльтяни не вірили, що ХАМАС ризикне прорвати кордон. Відсутність достатніх ізраїльських сил в цьому регіоні була серйозною помилкою”, – вважає Аарон Девід Міллер, старший науковий співробітник Фонду Карнегі.
Повідомляється, що провал ще більше вражає тим, що ізраїльські служби безпеки виділяють значні ресурси на моніторинг палестинського суспільства, в тому числі ХАМАС, через інформаторів, а також технології спостереження.
Що передувало?
Вранці 7 жовтня бойовики ХАМАС з території Сектора Гази завдали ракетного обстрілу по Ізраїлю. Опісля декілька бойовиків проникли на території Ізраїлю.
У міноборони Ізраїлю оголосили надзвичайну ситуацію в радіусі 80 кілометрів від сектора Гази. “Особлива ситуація” дозволяє командуванню тилу військових обмежувати скупчення та закривати райони. Територія включає великі міста Тель-Авів і Беер-Шева.
Також повідомляється, що є кілька втрат після того, як терористи ХАМАС проникли в південне місто Сдерот. Скільки терористів проникло в країну, невідомо. Зіткнення тривають.
За останніми даними, унаслідок масованих ракетних обстрілів з сектора Гази в Ізраїлі поранень зазнали близько 300 осіб.
Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу у його країну. За його словами, Ізраїль у стані війни.
- Ізраїль-Газа: останні оновлення та ключові моменти.
- Згідно з повідомленнями багатьох іноземних ЗМІ від 7 жовтня, Талібан попросив Іран про доступ до Ізраїлю, щоб допомогти ХАМАС продовжувати терор проти єврейської держави.
- Міністерство закордонних справ Єгипту заявило, що Єгипет веде переговори з Саудівською Аравією та Йорданією, щоб зупинити ескалацію, що триває.
- Ізраїльські винищувачі розбомбили будинок лідера ХАМАС в Газі Ях’ї Сінвара, повідомляє угруповання бойовиків. Також повідомляється, що жертв немає.
- Мешканці Ізраїлю поблизу сектора Гази продовжують просити про допомогу та повідомляти про стрілянину з боку ХАМАС усередині міст, тоді як на вулицях присутність ЦАХАЛ невелика або взагалі відсутня.
- Служба екстреної допомоги Magen David Adom повідомила, що щонайменше 22 людини були вбиті з початку масової атаки терористичної групи ХАМАС.
- Армія оборони Ізраїлю оголосила про закриту зону в районі Сектору Гази.
Кабмін зобов’язав енергетичні компанії встановлювати пільгові зафіксовані тарифи на електроенергію для мешканців багатоквартирних будинків, які не мають теплопостачання чи газифікації, зауважив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.