Напередодні саміту ЄС розморозив 10 млрд євро для Угорщини

Джерело: пресслужба Єврокомісії

13 грудня Європейська комісія погодила надання Угорщині доступу до частини коштів Європейського Союзу, що Брюссель раніше заморозив через сумніви стосовно незалежності угорської судової системи.

Так, Єврокомісія повідомила, що, за її оцінками, Будапешт виконав умови Хартії ЄС щодо основних прав відносно незалежності судової влади.

Це означає, що частина фінансування лінією політики згуртування більше не блокуватиметься, і тому Угорщина може почати вимагати відшкодування приблизно до 10,2 млрд євро, — мовиться в документі.

Комісар із питань юстиції Дідьє Рейндерс зауважив, що  Єврокомісія отримала “достатні гарантії, що незалежність судової системи в Угорщині буде зміцнена”. Водночас ЄК “уважно стежитиме за ситуацією і своєчасно реагуватимемо у разі якихось відступів”.

Також Єврокомісія наголосила, що Угорщина не усунула порушення принципів верховенства права.

Загалом нині залишаються заблокованими близько 21 млрд євро для Угорщини.

Зауважимо, 12 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна готова зняти вето на план Європейського Союзу щодо фінансування України в обмін на мільярди, які блок заморозив через проблеми з верховенством права у країні.

14 та 15 грудня лідери ЄС зустрічаються, щоб обговорити низку питань — членство України в ЄС, довгостроковий бюджет блоку, міграцію — у яких Угорщина може спричинити серйозні зриви.

Стало відомо, що влітку наступного року Урсула фон дер Ляєн, ймовірно, ризикує втратити посаду голови Єврокомісії, якщо піде на поступки прем’єру Угорщини Віктору Орбану, аби розблокувати рішення стосовно фінансування допомоги України.

Раніше міністр закордонних і європейських справ Люксембургу Ксавʼє Бетель розкритикував Угорщину через її позицію щодо членства України у Європейському Союзі.

Генштаб назвав втрати армії Росії та Північної Кореї під час Курської операції.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.